KONIN. Latte, cappuccino, czyli kawa niejedno ma imię

MKcafe_logo

Prawie 60 proc. z nas chciałoby się dowiedzieć więcej na temat kawy – wynika z ogólnopolskiego badania preferencji kawowych Polaków. Okazją do pogłębienia kawowej wiedzy będzie pokaz baristyczny, który odbędzie się 2 i 3 marca w Galerii nad Jeziorem w Koninie. Podczas pokazu zorganizowanego przez markę MK Café będzie można nie tylko nauczyć się jak prawidłowo zaparzyć kawę czy przyrządzić doskonałe latte oraz cappuccino, ale też powalczyć o kawowe nagrody. Swoje umiejętności zaprezentuje baristyczny mistrz Michał Pluta. Spotkanie w Koninie odbędzie się w ramach akcji edukacyjnej marki MK Café pod hasłem „Powiedz mi jaką kawę pijesz, a powiem Ci jak ją przygotować!”.

W trakcie pokazu mieszkańcy Konina zostaną zabrani w wyjątkowy świat kawy podczas, którego nauczą się w jaki sposób przygotować aromatyczne i mocne espresso czy delikatne i pełne mlecznej piany latte. Uczestnicy poznają tajniki sztuki baristycznej, dzięki czemu nieobce staną się im zasady idealnego przygotowania kawy. A Ci, którzy dopiero poszukują swojego ulubionego napoju kawowego będą mogli spróbować kawy przygotowanej na wybrany przez siebie sposób.

Pokaz baristyczny będzie też okazją do wygrania drobnych nagród. W trakcie wydarzenia Michał Pluta będzie zadawał jego uczestnikom pytania dotyczące idealnego przygotowania napojów kawowych. Prawidłowe odpowiedzi zostaną nagrodzone m.in. szablonami do przygotowania latte czy też podkładkami MK Café pod kubek. Start pierwszego pokazu o godzinie 12.00. Kolejne będą rozpoczynały się zawsze o pełnej godzinie.

- Zdecydowana większość z nas deklaruje, że chce pogłębić swoją wiedzę o kawie. Marka MK Café wychodzi naprzeciw tym wszystkim, którzy chcą wiedzieć więcej oraz tym którzy chcą nauczyć się jak przygotować dobrą kawę w domowym zaciszu, organizując serię pokazów baristycznych pod hasłem „Powiedz mi jaką kawę pijesz, a powiem Ci jak ją przygotować.”– mówi Beata Telega, Brand Manager MK Café.

Polacy spożywają średnio pięć kg kawy rocznie. Oznacza to, że każdy z nas codziennie wypija przynajmniej jedną filiżankę kawy. Nic więc dziwnego, że prawie 10 proc. z nas uważa się za kawowych ekspertów, których wiedza nie odbiega od profesjonalnych baristów. Jednak blisko 60 proc.  Polaków uznaje, że ich wiedza na temat kawy jest niewystarczająca i chciałoby dowiedzieć się o niej zdecydowanie więcej.

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA