STARE MIASTO. Palma, feta i kobieta

IS_112

Palma wielkanocna do symbol Niedzieli Palmowej. XIX Konkurs Dziedzictwa Kulturowego w Starym Mieście był poświęcony właśnie temu symbolowi. Kolorowe, artystyczne prace przygotowały panie z 12 Kół Gospodyń Wiejskich. I miejsce zajęło KGW z Główiewa, II – z Krągoli Pierwszej, III – z Bicza. Podczas spotkania swoje umiejętności kulinarne zaprezentował Teo Vafidis, znany z programu telewizyjnego. Przekazano też życzenia wszystkim obecnym paniom z okazji Dnia Kobiet. Stąd całe spotkanie nosiło tytuł: ,,Palma, feta i kobieta – wielkanocny zawrót głowy”.

Konkurs Dziedzictwa Kulturowego w Starym Mieście jest czymś wyjątkowym w regionie konińskim. Zaskakuje liczny w nim udział Kół Gospodyń Wiejskich. Konkurs przypomina tradycje świąteczne i przekazuje je z pokolenia na pokolenie. A samorząd lokalny dostrzega znaczenie tego, co buduje lokalną tożsamość.

Podczas konkursu wystąpiła Orkiestra Staromiejska, dzieci z Przedszkola Samorządowego, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Starym Mieście oraz dziewczyny z zespołu Bjuti.