STARE MIASTO (RUMIN). Dzień Dziecka ze strażakami

KGI1P1030227

Ochotnicza Straż Pożarna z Rumina przygotowała dla dzieci i przedszkolaków z miejscowej Szkoły Podstawowej niespodziankę z okazji Dnia Dziecka. 29 maja zorganizowali specjalny pokaz akcji gaśniczej połączony z pokazem sprzętu gaśniczego. Przy okazji dzieci wzięły udział w ćwiczeniach z musztry. – Ponadto dowiedziały się, w jaki sposób należy poinformować strażaków o zdarzeniu oraz jak uruchamia się syrenę strażacką - mówi Grzegorz Tarłowski, prezes OSP Rumin.

Dzieci obserwowały, w jaki sposób strażacy wyjeżdżają do akcji gaśniczej i z jakiego sprzętu korzystają podczas gaszenia pożaru – dodaje Ireneusz Hajdasz, radny z Rumina, członek OSP.

Strażacy z Rumina zaprosili również najmłodszych na przejażdżkę wozem strażackim, a po pokazach zaprosili na słodki poczęstunek. – To nasza pierwsza inicjatywa tego typu, ale już dziś mogę powiedzieć, że nie ostatnia. Każdy przedszkolak marzy o byciu strażakiem, a my dziś umożliwiliśmy częściową realizację tego marzenia. Mamy nadzieję, że wkrótce te dzieci zasilą szeregi naszej jednostki - mówi Grzegorz Tarłowski.

Nadesłał: Bartek Tarłowski – Rumin