KONIN. 34. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca

IMG_5451

5 czerwca do Konina dotarło około 2 200 uczestników 34. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca. W tym roku organizator Festiwalu – Koniński Dom Kultury – postanowił przeprowadzić eliminacje i finały wokalistów na scenie, specjalnie zbudowanej przed KDK (dotychczas odbywały się one w Domu Kultury „Oskard”). Tancerze tradycyjnie rywalizować będą na scenie w KDK.

34. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca 6 czerwca o godz. 9.15 rozpocznie prezydent Konina Józef Nowicki, na scenie przed Konińskim Domem Kultury. Pół godziny później rozpoczną się eliminacje. Całość eliminacji i finałów będzie relacjonowana na bieżąco na stronach internetowych: www.kdk.konin.pl oraz www.festiwaldzieciecy.pl

8 czerwca w programie jest gala i rozdanie najważniejszych festiwalowych nagród: Aplauzów i Grand Prix. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Grand Prix 33. edycji Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca powędrowało na Wschód. Zdobyły je zespół „Junost’” z rosyjskiego Briańska (choreografia „Śnienie duszy”) i Studio Piosenki „Keberiokst” z Centrum Młodzieży w Kłajpedzie (Litwa). W tym roku konkurencja będzie większa. Pojawili się nowi wykonawcy, między innymi z Bułgarii, Finlandii, Łotwy i Niemiec.

Galę w Amfiteatrze „Na Skarpie”, która rozpocznie się o godzinie 19.00 od wręczenia Aplauzów, poprzedzi korowód wszystkich uczestników festiwalu. Ruszy sprzed KDK o godz. 17.45.

Tekst: Andrzej Dusza, zdjęcia: Andrzej Moś

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA