STARE MIASTO (ŻYCHLIN). Golina najlepsza na XV Powiatowej Spartakiadzie LZS

KGI1CAM00196

Sportowcy z 5 gmin – Goliny, Rychwała, Rzgowa, Kazimierza Biskupiego i Starego Miasta – rywalizowali podczas XV Letniej Powiatowej Spartakiadzie Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego, która odbyła się 8 i 9 czerwca w kompleksie sportowo-dydaktycznym Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie. W programie były gry zespołowe, konkurencje rekreacyjne oraz rodzinne. W ogólnej klasyfikacji najlepsza okazała się drużyna gminy Golina. II miejsce zajęła gmina Rychwał, III – gmina Kazimierz Biskupi, IV – gmina Rzgów, V miejsce – gmina Stare Miasto.

W poszczególnych dyscyplinach i konkurencjach najlepsi byli:
gry zespołowe:
piłka nożna kobiet:
I miejsce – gmina Golina (Paulina Kwitowska, Angelina Matuszak, Klaudia Sypniewska, Weronika Szygenda, Justyna Kolińska); II – gmina Kazimierz Biskupi, III miejsce – gmina Rzgów, IV – gmina Rychwał

piłka nożna mężczyzn: I miejsce – gmina Golina (Piotr Kusiołek, Mateusz Mroziński, Alan Kujawa, Marcin Kamiński, Michał Ślebioda, Michał Malant, Michał Dybczak), II – gmina Stare Miasto, III – gmina Rzgów, IV – gmina Rychwał

piłka koszykowa kobiet: I miejsce – gmina Kazimierz Biskupi, II – gmina Golina (Marta Dostatnia, Paulina Banaszak, Maria Chojnacka, Karolina Pałasz), III – gmina Rychwał

piłka koszykowa mężczyzn: I miejsce – gmina Kazimierz Biskupi, II – gmina Golina (Piotr Grochociński, Maciej Przebieracz, Jakub Kępski), III – gmina Rzgów, IV – gmina Rychwał

piłka siatkowa kobiet: I miejsce – gmina Rychwał, II – gmina Kazimierz Biskupi, III – gmina Rzgów, IV – gmina Golina (Karolina Kopczyńska, Dominika Cybulska, Paulina Grzesiak)

piłka siatkowa mężczyzn: I miejsce – gmina Kazimierz Biskupi, II – gmina Rzgów, III – gmina Stare Miasto, IV – gmina Rychwał, V miejsce – gmina Golina (Patryk Rutkowski, Jakub Płóciennik, Dawid Kubiak)

konkurencje rekreacyjne:

Gminę Golina reprezentowali:
- podnoszenie odważnika 17,5 kg (Krystian Kopczyński, Michał Witkowski, Mariusz Olszewski)
- wędkowanie na sucho – I miejsce Marek Jabłoński, II miejsce Piotr Kusiołek, (Marcin Podlasiński)
- rzuty beretem na odległość – I miejsce Daniel Kaczan,(Krystian Kopczyński, Jakub Dobrowolski)
- tor przeszkód z atrakcjami – II miejsce Damian Jabłoński,(Mariusz Olszewski, Jakub Dobrowolski)
- rzuty do kosza (Robert Iwiński, Maciej Przebieracz, Angelina Matuszak)
- rzut lotką do tarczy – I miejsce Michał Malant, II miejsce Golina Robert Iwiński, III miejsce Maciej Przebieracz,
- rzuty przedmiotami do celu- II miejsce Angelina Matuszak, III miejsce Michał Malant,(Karolina Kopczyńska)
- strzały piłką nożną na bramkę unihokeja ,(Piotr Kusiołek, Marek Jabłoński, Klaudiusz Jóźwiak)
- rowerowy tor przeszkód – I miejsce Damian Jabłoński,(Klaudiusz Jóźwiak, Michał Witkowski)
- strzelanie z wiatrówki – III miejsce Dariusz Kuszyński,(Marcin Podlasiński, Daniel Kaczan)

konkurencje rodzinne (rzut lotką do tarczy, bieg sztafetowy wahadłowy, rzuty przedmiotami do celu, strzały piłką nożną na bramkę unihokeja, rowerowy tor przeszkód i bieg w worku): I miejsce – gmina Golina (rodzina Cyferkowskich – Anna, Jacek i Szymon).

Najlepszym sportowcom Spartakiady puchary i medale wręczył wicestarosta koniński Andrzej Nowak i Mirosław Durczyński – radny powiatu konińskiego.

Zwycięzcy w wyżej wymienionych konkurencjach rekreacyjnych i rodzinnych będą reprezentować powiat w finale spartakiady wojewódzkiej w Żerkowie 23 czerwca 2013 r. Natomiast w grach zespołowych drużyny gminy  Golina (piłka nożna kobiet i mężczyzn) awansowały do półfinałów, które odbędą się 16 czerwca 2013 roku we Władysławowie (powiat turecki).

Organizatorem XIV Letniej Spartakiady Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego był Wydział Edukacji i Spraw Społecznych konińskiego Starostwa.

Koordynator sportu Robert Iwiński

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA