STARE MIASTO. Malowali kapliczki i krzyże

PJ_BLACK

Realizując projekt „Ocalić od zapomnienia – kapliczki i krzyże przydrożne Gminy Stare Miasto” Biblioteka Publiczna Gminy Stare Miasto zorganizowała warsztaty malarskie. Poprowadziła je Elżbieta Barszcz – instruktor malarstwa z Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. W warsztatach wzięło udział kilkunastu uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Pod okiem pani instruktor malowali swoje obrazy i zapoznawali się z podstawowymi technikami malowania. Zajęcia odbywały się w plenerze przy sztalugach, a piękna słoneczna pogoda zagwarantowała wspaniałą grę światła i cienia. Każdy uczestnik mógł wybrać sobie kapliczkę lub krzyż z przygotowanych dla nich wcześniej regionalnych publikacji fotograficznych. Elżbieta Barszcz podglądała młodych artystów w czasie pracy, służyła radą i pomocą. Dla niektórych była to pierwsza samodzielna próba artystycznego wyrazu, inni zademonstrowali większe doświadczenie.

Jak zapewniała Elżbieta Barszcz, prace wykonane farbami akrylowymi w wielu przypadkach dowodziły dużego talentu wykonawcy. Dla najlepszej pracy prowadząca warsztaty ufundowała nagrodę – pastele. Ale ponieważ trudno było wybrać tę jedną, odbyło się losowanie. Nagrodę wylosowała Sylwia Gromada.

Prace, które powstały podczas kilkugodzinnych warsztatów, zostaną pokazane na wystawie wieńczącej projekt „Ocalić od zapomnienia – kapliczki i krzyże przydrożne Gminy Stare Miasto”.

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA