GOLINA (PRZYJMA). Dożynki Gminne

KGI1293

Okazały bochen chleba upieczony z tegorocznej mąki przekazali starostowie Dożynek Gminnych w Przyjmie – Grażyna Szczepaniak i Tomasz Szubiński – burmistrzowi Goliny Tadeuszowi Piotrowi Nowickiemu oraz przewodniczącemu Kółka Rolniczego w Przyjmie Eugeniuszowi Grobelnemu. Wcześniej podziwiano korowód dożynkowy, w którym były delegacje z wieńcami dożynkowymi z wielu miejscowości, poczty sztandarowe oraz między innymi kosiarze z kosami i pobieraczki ze snopkami zboża. Na placu Kółka Rolniczego została odprawiona msza święta dziękczynna za plony.

Uroczystość zgromadziła setki mieszkańców gminy. Burmistrz Goliny w swoim wystąpieniu podkreślił, że dożynki to ważny element polskiej kultury i tożsamości. Podziękował rolnikom za trud. Przedstawił osiągnięcia samorządu z ostatnich lat, które poprawiły jakość życia mieszkańców. Podziękował też ludziom dobrej woli, którzy pospieszyli mu z pomocą, gdy się palił jego dom.

Dożynkowy bochen chleba starostowie – Grażyna Szczepaniak i Tomasz Szubiński – przekazali burmistrzowi Goliny Tadeuszowi Piotrowi Nowickiemu oraz przewodniczącemu Kółka Rolniczego w Przyjmie Eugeniuszowi Grobelnemu

Mszę świętą odprawił ks. Piotr Ziółkowski, proboszcz parafii Matki Bożej Pocieszenia w Kawnicach

Na Dożynkach Gminnych nie zabrakło wieńca z Węglewa (na zdjęciu delegacja z tej miejscowości)

Wsród uczestników był m.in. radny powiatu konińskiego Zenon Paszek

Głodni mogli posilić się grochówką