KONIN. 6 – 7 września Święto Młodości

Prezydent Konina Józef Nowicki serdecznie zaprasza na Święto Młodości, które odbędzie się w Koninie w najbliższy piątek i sobotę. Przez dwa dni – 6 i 7 września – rządzić będą młodzi mieszkańcy miasta wraz z rówieśnikami z Herne w Niemczech i Tourcoing we Francji. Konin jest gospodarzem trójstronnego projektu współfinansowanego przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. W jego ramach przez cztery dni uczestnicy z Konina, Niemiec i Francji pracować będą w trzech grupach: tanecznej (break dance, hip hop, crumping), fotograficznej i street art. Zwieńczeniem ich pracy będzie właśnie Święto Młodości.

Młodzi tancerze przygotują w Konińskim Domu Kultury musical, prace młodych fotografików będzie można zobaczyć na wernisażu, a młodzi twórcy street art przygotują między innymi: malowanie autobusu i ściany grafitti, pokaz i zawody deskorolkowe, budowanie murku w skate parku i wiele innych działań.

Do Święta Młodości przyłączył się koniński PKS, który obchodzi w tym roku swoje 50-lecie. Dzięki udostępnieniu przez PKS placu i hali przy ul. Zakładowej w sobotę 7 września odbędą się tam wydarzenia drugiego dnia tego wyjątkowego święta.

Program imprez

6.09 – piątek
11.00 – KDK: musical hip hop, break dance, crumping
15.00 – skate park (Stary Konin): zawody, pokazy deskorolkowe, konkursy

7.09 – sobota
11.00 – KDK Strefa K: wernisaż wystawy fotograficznej ,,Święto Młodości’’
14.00 – plac PKS ul. Zakładowa: Grafitti Meeting – malowanie autobusu i ściany grafitti, skateboarding, deskorolkowa stacja PKS, akcja strażacka ,,Pali się’’, konkursy i zabawy dla dzieci, zlot zabytkowych aut i motocykli, koncert hip hop, grill

7 września przez cały dzień po ulicach Konina jeździł będzie kolorowy autobus PKS, który zawiezie wszystkich chętnych na Święto Młodości na plac przed PKS przy ul. Zakładowej.

Organizator: Miasto Konin

Współorganizatorzy: KDK, PKS, CKiS, Pottporus Junges-Herne Niemcy, Conseil Communal de la Jeunesse-Tourcoing Francja, Love Skateboarding-Konin, konińscy grafficiarze: jbk cru

Projekt współfinansowany jest z funduszy Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży z siedzibą w Poczdamie.

WSTĘP WOLNY

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA