STARE MIASTO (ŻYCHLIN). Dożynki Gminno-Parafialne z koncertem Zbigniewa Wodeckiego

KGI1452

Bardzo dobra pogoda, ciekawy program i koncert Zbigniewa Wodeckiego przyczyniły się do sukcesu frekwencyjnego Dożynek Gminno-Parafialnych, które 8 września odbyły się na terenie przy boisku sportowym ,,Orlik” w Żychlinie. W imieniu Komitetu Organizacyjnego zapraszali na nie: wójt gminy Ryszard Nawrocki, proboszcz parafii pw. Matki Bożej z Guadalupe i św. Jana Diego Waldemar Szafrański oraz sołtys wsi Żychlin Stanisław Kaszuba. Zgromadzeni dziękowali za tegoroczne zbiory na mszy świętej polowej. Starostowie dożynek – Wiesława Kwiecińska z Liśca Wielkiego i Leonard Sarnociński z Żychlina – przekazali chleb wójtowi Ryszardowi Nawrockiemu z życzeniami, aby go sprawiedliwie dzielił i aby nie zabrakło go dla nikogo. Podobne życzenia przekazały przedstawicielom władz samorządowych poszczególne sołectwa.

Na uroczystości wręczono odznaki honorowe „Zasłużony dla rolnictwa”, przyznane przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Otrzymali je: Robert Adam Andrzejak z firmy SKANSKA S.A – filia w Żdżarach; Jan Jarosik z Bicza; Przemysław Kałużny z Liśca Małego; Piotr Karczewski z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie; Antoni Franciszek Kaszuba z Janowic; Halina Kubiak z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie; Maciej Stanisław Kwieciński z Liśca Wielkiego; Anna Matczak-Gaj z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie; Marek Mizgalski z Żychlina; Henryk Józef Olejnik z Główiewa; Mirosława Joanna Olkowska z Przysieki; Zbigniew Płóciennik z Janowic; Józef Połatyński ze Żdżar; Hanna Przybyłowicz z Główiewa, Mariusz Ratajczyk z Żychlina; Leszek Różański ze Żdżar; Zbigniew Jerzy Szymczak z Żychlina; Jerzy Wielgórecki i Kazimierz Wiktorski z Towarzystwa Ubezpieczeniowego UNIQUA; Kazimierz Wojewoda z Liśca Wielkiego; Zdzisław Wróblewski z Modły Kolonii. Taką samą odznakę otrzymał wójt Ryszard Nawrocki. A wnioskowała o to do ministra rolnictwa i rozwoju wsi Wielkopolska Izba Rolnicza. Ponadto tytuł honorowy „Zasłużony dla powiatu konińskiego” otrzymała Halina Wróblewska z Liśca Wielkiego.

Na dożynkach ogłoszono wyniki konkursu „Na najbardziej uporządkowaną wieś” oraz ,,Na najbardziej zadbaną zagrodę w gminie”. W pierwszej kategorii wygrał Lisiec Wielki. W drugiej I miejsce zajęła Beata Brzęcka z Liśca Wielkiego; II – Grzegorz Maciejewski z Barczygłowa; III – Jarosław Zajączkowski ze Żdżar.