KONIN, POZNAŃ. Wojewoda Piotr Florek, kandydat na prezydenta miasta, nie rozumie…

Do wyborów samorządowych pozostał jedynie rok. Dlatego rozpoczęło się już rozprowadzanie kandydatów na najważniejsze stanowiska i wzajemne polityczne podszczypywanie. Platforma Obywatelska chce zaproponować na prezydenta Konina obecnego wojewodę wielkopolskiego Piotra Florka. Dlatego polityczna strategia wymusza dystansowanie się od obecnej koalicji w samorządzie Konina, tworzonej przez SLD i PO. ,,Sądząc po wypowiedziach Pana Wojewody Piotra Florka na temat naszego Miasta i działań samorządowych mogę wnosić, że nie rozumie on tak naprawdę istoty problemów, z którymi borykają się samorządy, a także Miasto Konin” – pisze prezydent Józef Nowicki w rozesłanym dzisiaj do mediów konińskich komentarzu.

,,Pan Wojewoda swoją wypowiedzią zanegował niewątpliwe osiągnięcia własnego środowiska politycznego w tej kadencji, również te z okresu, kiedy Platforma Obywatelska pozostawała w mieście w opozycji wobec prezydenta – gdyż wiele ważnych spraw i problemów udało się wówczas rozwiązać dzięki doraźnym porozumieniom. To niewątpliwie było podstawą do zawarcia koalicji samorządowej dla Miasta Konina, co wyraźnie określa jej charakter i może być niezrozumiałe dla polityków.

Oceny koalicji dokonają jej inicjatorzy i sygnatariusze, bo to co będzie jej dorobkiem, będzie także niewątpliwym wspólnym sukcesem. Tak daleka ingerencja Pana Wojewody w sprawy Miasta, przy tak wyrazistej konotacji politycznej, może wskazywać, że jego postawę wobec Konina zdominowały partykularyzmy. Ze swej strony uczynię wszystko, by trwałość tej koalicji pozostała niewzruszona i by nie zamykać perspektywy na przyszłość, co było także istotą zawartego porozumienia.

Wypowiedź Pana Wojewody może wskazywać również na to, że bez względu na opinię własnego środowiska, już dziś zgłasza aspirację do kandydowania na Prezydenta Miasta Konina. Może to także oznaczać, że Pan Wojewoda obawia się głębokiej rekonstrukcji rządu i administracji rządowej, zapowiedzianych przez Premiera Donalda Tuska.”

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA