SOLIDARNI W PARTNERSTWIE. Warsztaty stroików świątecznych

Mieszkanki gmin: Golina, Grodziec, Rychwał, Rzgów, Stare Miasto i Tuliszków mogły wziąć udział w warsztatach wyrobu stroików świątecznych pod nazwą ,,Magiczne Święta”. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem liczba uczestniczek została poszerzona z planowanych 30 do 46. Warsztaty w swojej siedzibie w Starym Mieście zorganizowało Stowarzyszenie ,,Solidarni w Partnerstwie”. Prowadziła je Anita Kantarowska, pracownik firmy Greendeco z Modły Królewskiej, specjalizującej się w produkcji wyrobów artystycznych (są one prezentowane w magazynach „Moje Mieszkanie”, czy „Green Canoe Style”). Dzięki warsztatom uczestniczki mogą już samodzielnie przygotować świąteczną ozdobę, a tym samym w wyjątkowy sposób przyozdobić dom.

Prowadząca warsztaty na wstępie poinformowała o podstawowych zasadach, jakimi należy się kierować przy tworzeniu tego typu kompozycji, jakich dodatków należy używać, a jakich natomiast unikać. W dalszej części spotkania w miłej, świątecznej atmosferze pod fachowym nadzorem panie wykonały piękne dekoracje, które można obejrzeć w galerii zdjęć.

Materiały do wyrobu stroików zapewnił organizator spotkania. Dla uczestników przygotowano kawę, herbatę, ciastka oraz obiad. Każdy mógł zabrać do domu wykonany przez siebie stroik.

Warsztaty okazały się „strzałem w dziesiątkę”. Zadowolone panie pytały o kolejne tego typu spotkania. W związku z tym zrodził się pomysł zorganizowania podobnych warsztatów przed świętami wielkanocnymi.

Lokalna Grupa Działania dziękuje wszystkim za udział w warsztatach.