WIERZBINEK (BRONISZEWO). Opatrzność czuwa nad strażakami

,,Myślę, że Opatrzność czuwa nad nami” – stwierdził na spotkaniu świątecznym Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Błażej Rakowski. Mówił to odnosząc się do informacji o znacznym – ok. 25-procentowym – spadku zdarzeń, do których była wysyłana straż. W roku ubiegłym było ich 2 080, w tym do tej pory ok. 1 500. Przy tym w tej grupie znacznie więcej odnotowano miejscowych zagrożeń niż pożarów.

Gospodarzem spotkania była OSP w Broniszewie, z prezesem Jackiem Wysockim. A prowadził je prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP Andrzej Piaskowski. Na spotkanie dojechali strażaccy przedstawiciele z 14 gmin, starosta koniński Małgorzata Waszak oraz władze samorządowe gminy Wierzbinek, z przewodniczącą Rady Gminy Elżbietą Walicką i wójtem Pawłem Szczepankiewiczem. Z Bożym Słowem wystąpił ks. proboszcz parafii Broniszewo Włodzimierz Andrzejczak.

Aby tradycji stało się zadość, zebrani połamali się opłatkiem, przekazali sobie serdeczne życzenia i spożyli wigilijną kolację.

Galerię zdjęć mogą Państwo obejrzeć dzięki radnemu powiatu konińskiego Jackowi Wysockiemu

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA