GOLINA (WĘGLEW). Śmiertelny pościg policji

Tragicznie zakończył się pościg policyjny za samochodem osobowym audi A4, w którym podróżowało 3 mężczyzn. Na miejscu zginął 32-letni pasażer audi. Razem z nim w aucie było jeszcze dwóch nietrzeźwych braci. Jeden z nich kierował samochodem. Ranni trafili do konińskiego szpitala. Do zdarzenia doszło 4 stycznia po godz. 2.00 na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Węglew, gmina Golina.

Zaalarmowany dyżurny stanowiska kierowania komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Koninie zadysponował samochód ratownictwa technicznego oraz dwa samochody ratowniczo-gaśnicze z Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej Nr 2 w Koninie oraz OSP Golina. Stwierdzono, że poza jezdnią na dachu znajduje się samochód osobowy marki audi A4, a w środku jest jedna osoba. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przed ewentualnym powstaniem pożaru, odłączeniu zasilania w pojeździe oraz ewakuacji poszkodowanego z samochodu. Audi podróżowało jeszcze dwóch mężczyzn, którzy znajdowali się poza pojazdem. W wypadku jeden z mężczyzn zginął na miejscu, a dwaj pozostali zostali przetransportowani na Szpitalny Oddział Ratunkowy przez przybyłe zespoły Pogotowia Ratunkowego.

W działaniach trwających ponad jedną godzinę udział brało 13 strażaków. Dochodzenie w sprawie okoliczności powstania tego wypadku prowadzi Policja oraz Prokuratura.

(źródło: Komenda Miejska PSP w Koninie)

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA