RYCHWAŁ (BIAŁA PANIEŃSKA, GLINY). W krainie babci i dziadka

104

Z okazji święta babć i dziadków Szkoła Podstawowa w Białej Panieńskiej zorganizowała w Wiejskim Domu Kultury w Glinach tradycyjną uroczystość, która połączyła pokolenia. Był to dzień niezwykły, pełen uśmiechów, radości, łez i wzruszeń. W spotkaniu uczestniczyli także burmistrz gminy i miasta Rychwał Stefan Dziamara oraz radny powiatu konińskiego Wiesław Bednarek z małżonką. Imprezę rozpoczął dyrektor szkoły Piotr Cal, serdecznie witając gości i składając życzenia.

Uczniowie wszystkich klas zaprezentowali swój program artystyczny,wprowadzili w krainę babci i dziadka, pełną miłości, szczęścia, ciepła i bezpieczeństwa. Bohaterowie uroczystości mogli podziwiać umiejętności aktorskie, recytatorskie,wokalne swych pociech. Na uwagę zasługiwały także piękne, kolorowe stroje i rekwizyty. Występy zakończono wspólnym odśpiewaniem ,,100 lat”. Następnie dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane upominki, złożyły życzenia i zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Dodatkowym gościem był zespół „Bielanki”, który wykonał piosenki porywające do śpiewu i tańca. Przybył także Mikołaj,wręczając wszystkim słodkie upominki. Na koniec uczniowie zaprosili do wspólnej zabawy .

Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze, było okazją do umocnienia więzi rodzinnej i miłego spędzenia czasu.

Mirosława Trocha i Henryka Wiśniewska