SOMPOLNO. Ferie w bibliotece

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Sompolnie przygotowała dodatkowe atrakcje dla dzieci podczas ferii zimowych. Były wśród nich zabawy plastyczne, literackie i teatralne. W programie znalazło się także „Popołudnie z karnawałem”, które pozwoliło dzieciom poznać tradycje i twórczość związane z tym okresem.


Na przykład czytano wiersz Alicji Tarczyńskiej pt.: „W karnawale”, dekorowano karnawałowy stół, robiono papierowe kwiaty. Na zakończenie dzieci biesiadowały i rozkoszowały się smakami własnoręcznie wykonanych smakołyków.

12 lutego odbył się Wieczór Walentynkowy. Była to wspaniała okazja, aby wyrazić swoją sympatię do innych. Z okazji tego święta dzieci przygotowywały kartki walentynkowe w kształcie serca. Atrakcją wieczoru było losowanie i czytanie poezji walentynkowej. Na zakończenie wspólnej zabawy dzieci zaproszono na gorącą czekoladę i czekoladowe serduszka.

Ferie w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej upłynęły w radosnej atmosferze. Dzieci wykorzystały je w atrakcyjny, ciekawy i pożyteczny sposób. Korzyść ze spędzonego razem czasu była obopólna, gdyż jak pisał Paulo Coelho: ,,Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się – ze wszystkich sił – tego, czego się pragnie”.