SOMPOLNO (LUBSTÓW, NOWA WIEŚ). Cyrkowcy na zabawie choinkowej

,,Choinko zielona, pięknie przystrojona” – to słowa piosenki, które tradycyjnie towarzyszą uczestnikom zabawy choinkowej organizowanej przez Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 2 w Lubstowie. W tym roku odbyła się ona w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi. Radosne spotkanie było okazją do zaprezentowania umiejętności artystycznych uczniów.

Na zabawę przybyli goście: burmistrz Sompolna Andrzej Kossowski; ks. kanonik Stanisław Kasza; ks. Krzysztof Kacała, proboszcz parafii Lubstów; radni: Jerzy Zieliński, Jerzy Wiktorski, Krzysztof Piasecki, Jan Kozłowski; a ponadto nauczyciele, rodzice, dzieci ze Szkoły Podstawowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 2 w Lubstowie oraz okoliczna młodzież.

Zebranych powitała dyrektor Aneta Budziach, podziękowała wszystkim nauczycielom, rodzicom i sponsorom za przygotowanie zabawy oraz zaprosiła na część artystyczną, która zaprezentowała umiejętności muzyczne, taneczne i recytatorskie dzieci. Niewątpliwie na uwagę zasługiwały też baśniowe stroje dzieci – 12 miesięcy, trupy cyrkowej, czarownic z Łysej Góry, bogów greckich czy grupy tanecznej. Grą na różnych instrumentach wykazała się młodzież pod batutą Zbigniewa Słodkiewicza. Na salę przybył też Mikołaj z workiem prezentów, którymi obdarował dzieci.

Potem zaproszono wszystkich do tańca w rytmach dyskotekowej muzyki. W czasie zabawy wszyscy mogli się poczęstować słodkościami przygotowanymi przez mamy. Natomiast o godz. 20.00 rozpoczęła się zabawa dla starszej młodzieży oraz rodziców, przygotowana przez Radę Rodziców.

(źródło: Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 2 w Lubstowie)

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA