SOMPOLNO. Mistrzynie i mistrzowie powiatu w piłce siatkowej

11

Zawodniczki drużyny Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Maraton” przy Szkole Podstawowej w Sompolnie zostały mistrzyniami powiatu konińskiego w piłce siatkowej dziewcząt szkół podstawowych. W turnieju pokonały zespoły: SP Rychwał, SP Rzgów, SP Budzisław Kościelny, SP Morzyczyn i SP Wilczyn. Z kolei młodzi zawodnicy z Sompolna zostali mistrzami powiatu konińskiego w piłce siatkowej chłopców szkół podstawowych. W pokonanym polu zostawili zespoły z Morzyczyna, Dobrosołowa, Rzgowa, Kleczewa i Krzymowa.

Gospodarzami i organizatorami Mistrzostw Powiatu Konińskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Podstawowych – 18 lutego – była Szkoła Podstawowa w Sompolnie. Na ten turniej do Sompolna przyjechały zwyciężczynie eliminacji rejonowych: SP Rychwał, SP Rzgów, SP Budzisław Kościelny, SP Morzyczyn i SP Wilczyn. Turniej rozegrano systemem ,,każdy z każdym” w grupach 3-drużynowych. Od początku mecze były kontrolowane przez dziewczęta z Sompolna, które całkowicie narzuciły przeciwniczkom swój styl gry, nie pozwalając im się rozegrać. Szczególnie dobrze zagrały w ataku. Zawodniczki z Sompolna popisały się również pewną i mocną zagrywką, pokazując siatkówkę na wysokim poziomie. Były efektowne ataki, zaskakujące kiwki, skuteczne obrony w polu oraz wiele asów serwisowych. A przy tym dopisywał humor na parkiecie i na ławkach rezerwowych. Drużyna ,,Maratonu” w składzie: Natalia Konarska, Justyna Brochocka, Iza Gulczyńska, Wiktoria Banasiak, Zuzanna Walczak, Martyna Górczewska, Julia Lewandowska, Marlena Kaczmarek, Maja Drabińska, Roksana Kobrzycka, Natalia Bilińska i Agnieszka Brochocka w ładnym stylu pokonała wszystkie przeciwniczki i zdobyła tytuł mistrzyń powiatu. Nagrody zwycięskim drużynom wręczał Karol Baranowski, przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Koninie. Mistrzynie powiatu pamiątkowymi medalami udekorowała Jolanta Rosiak, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Sompolnie.

20 lutego w sali gimnastycznej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 1 w Sompolnie odbyły się zawody o mistrzostwo powiatu konińskiego w piłce siatkowej szkół podstawowych chłopców. W turnieju brało udział 6 zespołów: Morzyczyn, Dobrosołowo, Rzgów, Kleczew, Krzymów i Sompolno. Po rozlosowaniu podzielono drużyny na 2 grupy. W pierwszej rywalizowały drużyny z Kleczewa, Sompolna i Morzyczyna. A w drugiej drużyny ze Rzgowa, Krzymowa i Dobrosołowa. Grano systemem „każdy z każdym”. Ostatecznie na V miejscu uplasowały się drużyny z Kleczewa i Dobrosołowa. IV miejsce zajęła drużyna z Krzymowa, III – Morzyczyn. W finale spotkały się drużyny z Sompolna i Rzgowa. Gospodarz zawodów wygrał 2 : 0, okazując się zdecydowanie najlepszą drużyną mistrzostw. Po zawodach najlepsze trzy drużyny otrzymały dyplomy i puchary, a zawodnicy z Sompolna dodatkowo złote medale.

(źródło: Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 w Sompolnie)

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA