KANONIZACJA JANA PAWŁA II. Młoda koninianka w procesji z relikwiami

1

Wśród pielgrzymów, którzy wybrali się do Rzymu na uroczystości kanonizacyjne są również mieszkańcy regionu konińskiego. – Parafia św. Maksymiliana w Koninie dostąpiła szczególnego zaszczytu w akcie kanonizacji z tego tytułu, że nasza parafianka Julka Lipińska z rodzicami Błażejem i Aliną wezmą bezpośredni udział w procesji z relikwiami Jana Pawła II i złożą kwiaty na ręce papieża Franciszka – powiedział ks. Wojciech Kochański, proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbe w Koninie.

Uroczystości kanonizacyjne w Rzymie trwają już od kilku dni. Eucharystia, podczas której papież Franciszek ogłosi świętymi Jana Pawła II i Jana XXIII, rozpocznie się w niedzielę o godz. 10.00. W liturgicznej procesji przeniesione zostaną relikwie obu papieży. Relikwiarz z ampułką krwi naszego wielkiego rodaka poniesie prawniczka z Kostaryki, Floribeth Mora Diaz, której uleczenie z tętniaka mózgu zostało uznane przez Kościół jako cud za sprawą Jana Pawła II. Wśród uczestników procesji będzie również koninianka, Julka Lipińska. Znajdzie się ona w gronie dzieci niosących kwiaty.

Tym, którzy do Rzymu się nie wybrali, pozostanie transmisja telewizyjna z uroczystości kanonizacyjnych oraz udział w imprezach organizowanych na miejscu, w ramach Konińskiego Roku Jana Pawła II. – Nasze dziękczynienie za dar kanonizacji dwóch papieży wyraźmy również poprzez udział w uroczystościach ogólnomiejskich, koncertach, spotkaniach. Niech nas jednoczy modlitwa za wstawiennictwem tych wielkich świadków wiary – dodał ks. Wojciech Kochański.

Piotr Czajkowski