SOLIDARNI W PARTNERSTWIE. Na Targach AGROTRAVEL w Kielcach

Targi AGROTRAVEL to najważniejsza branżowa impreza wystawiennicza w Polsce, która integruje wystawców z obszarów wiejskich Europy. Są miejscem spotkania wszystkich, których celem jest rozwój obszarów wiejskich poprzez podejmowanie działalności w zakresie turystyki wiejskiej i agroturystyki. Stowarzyszenie „Solidarni w Partnerstwie” jako jedna z 5 Lokalnych Grup Działania reprezentowało województwo wielkopolskie na tym ważnym wydarzeniu. VI Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL 2014 odbyły się w dniach 11 – 13 kwietnia.

Regionem partnerskim było województwo wielkopolskie, a krajem partnerskim Ukraina, reprezentowana przez obwód winnicki. Partnerzy zadbali o znakomitą prezentacje ludowych strojów, tańców i regionalnych przysmaków. Promowaliśmy obszar naszego działania i zachęcaliśmy do odwiedzenia naszych gospodarstw agroturystycznych. Częstowaliśmy odwiedzających lokalnymi specjałami: szynką, kiełbasą, kaszanką, chlebem ze smalcem i ogórkami oraz wyśmienitymi przetworami owocowo-warzywnymi i babami drożdżowymi. Na miejscu gotowany był żurek staropolski na białej kiełbasie i wypiekane placki ziemniaczane. Nasze stoisko odwiedzali bardzo licznie uczestnicy Targów, dla których Stowarzyszenie „Solidarni w Partnerstwie” przygotowało również warsztaty wyrobu dekoracji świątecznych, które prowadziła Anita Kantarowska. Te warsztaty przyciągnęły bardzo dużo osób chcących ozdobić swoje domy na zbliżające się Święta Wielkanocne. Stoisko odwiedziło bardzo dużo znakomitych gości, wśród który znalazł się również włodarz gminy Stare Miasto – wójt Ryszard Nawrocki.

Stoisko Wielkopolski było bardzo barwne, kolorowe i gościnne (przede wszystkim przez liczne degustacje potraw i różne rodzaje oferowanych warsztatów), a tym samym wyróżniało się pozytywnie na Targach. Dostrzegła to również komisja konkursowa, przyznając drugie miejsce w kategorii: ,,Najciekawsze stoisko targowe” (w ubiegłym roku mieliśmy miejsce pierwsze). Na uroczystym wręczeniu nagród członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Tomasz Bugajski i dyrektor Departamentu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego Emilia Dunal odebrali nagrodę.

Udział w Targach AGROTRAVEL jest dla naszej LGD dużym wyróżnieniem. Bardzo dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Wielkopolskiego za zaproszenie do uczestnictwa w tym ważnym wydarzeniu. Przygotowanie stoiska promocyjnego wymagało bardzo dużo pracy i zaangażowania, dlatego dziękujemy wszystkim, którzy mieli swój wkład w realizację tego zadania.

Stowarzyszenie „Solidarni w Partnerstwie” na Targach reprezentowali: Ireneusz Ćwiek, Iwona Bańdosz i Renata Jacek.

.http://www.tvp.pl/poznan/srodowisko-i-gospodarka/magazyn-krajobraz-wielkopolski/wideo/22042014/14902406

Solidarni w Partnerstwie