STARE MIASTO. Przedszkolaki bezpieczne na drodze

1

Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Starym Mieście o bezpieczeństwie w ruchu drogowym wiedzą już prawie wszystko. Przedszkolaki swoją wiedzą pochwaliły się 13 maja podczas specjalnie przygotowanego przedstawienia. W jego trakcie wykorzystano edukacyjny zestaw „Autochodzik” podarowany dla przedszkola kilka lat temu przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie.

Przedszkolaki zaprezentowały inscenizacje, wierszyki i piosenki nawiązujące do zasad obowiązujących w ruchu drogowym. Dzięki wykorzystaniu zestawu „autochodzik” dzieci w przyjemny i łatwy sposób mogły zapoznać się ze znakami drogowymi, sygnalizacją świetlną i zasadami przechodzenia przez pasy. Swoją wiedzę przedszkolaki zaprezentowały w szczególności przed licznie zgromadzonymi rodzicami.

Edukacja z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym już od najmłodszych lat jest niezwykle ważna. Wiedza przekazywana w przedszkolu oraz przez rodziców wpływa na wykształcenie w dziecku odpowiednich nawyków. Efektem tego jest większa świadomość i bezpieczeństwo dziecka jako uczestnika ruchu drogowego.

(nadesłał: Urząd Gminy w Starym Mieście)