WIERZBINEK (ZAKRZEWEK). II Piknik Rodzinny

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Koncert Sompoleńskiej Orkiestry Dętej pod batutą kapelmistrza Macieja Gwoździa rozpoczął II Piknik Rodzinny w Szkole Podstawowej w Zakrzewku, 25 maja. Odbył się on pod hasłem ,,Wesołe lato z mamą i tatą”. Współorganizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury w Wierzbinku. Program pikniku był niezwykle bogaty, z wieloma atrakcjami. Uczniowie przedstawili część artystyczną z okazji Dnia Matki, a także poświęconą zasadom zdrowego odżywiania oraz bocianom. Miłym akcentem dnia była ceremonia wręczenia symbolicznego klucza do szkoły Jerzemu Konieczce – prezesowi Banku Spółdzielczego w Wierzbinku. Dla najmłodszych, z okazji Dnia Dziecka, przygotowano specjalne atrakcje: dmuchany plac zabaw oraz darmową watę cukrową. Chętni mogli sprawdzić się w miasteczku ruchu drogowego, a także w wielu konkurencjach sprawnościowych. Dla ,,najlepszych sportowców” przygotowano atrakcyjne nagrody. Ciekawym akcentem imprezy była także wizyta policjantów z Komisariatu w Sompolnie, którzy pozwolili zainteresowanym zwiedzić policyjną furgonetkę i opowiedzieli o swojej codziennej pracy. Dla wszystkich panie z Rady Rodziców przygotowały degustację zdrowej żywności.

Kulminacyjnym momentem dnia była licytacja karmników dla ptaków, przygotowanych wcześniej przez uczniów, z której dochód został przeznaczony na działalność Rady Rodziców. Najdroższy został wylicytowany za 200 zł. Poza tym na stoisku można było nabyć inne prace uczniów szkoły, m.in. obrazy z gipsu, miotły czy własnoręcznie malowane świeczniki przygotowane ze szklanek i słoików.
W przygotowaniu pikniku pomogło wiele instytucji, firm i osób. Byli to: wójt gminy Wierzbinek Paweł Szczepankiewicz; Gminny Ośrodek Kultury w Wierzbinku, z dyrektor Małgorzatą Kozicką; Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wierzbinku; Bank Spółdzielczy w Wierzbinku, z prezesem Jerzym Konieczką; Jan Banasik – właściciel Hurtowni Owoców “Maja” w Koninie; Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole; Firma ABC PAK w Sompolnie; Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie; Delikatesy “ANIA” – Anna Michalska z Sompolna; Mariola i Roman Bednarek z Sompolna; Ośrodek Doradztwa i Szkolenia Kadr – Eugeniusz Przybyła ze Strzałkowa; Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Zakrzewku; Aneta Minko.