SOMPOLNO. Dzień Dziecka i Gminny Dzień Sportu

2

31 maja na placu przy Urzędzie Miejskim w Sompolnie przygotowano wiele atrakcji z okazji Dnia Dziecka i Gminnego Dnia Sportu. Na imprezę zaprosili: burmistrz Sompolna Andrzej Kossowski i radni Rady Miejskiej w Sompolnie. Wspólnie bawiło się bardzo wielu mieszkańców z terenu całej gminy, w tym ok. 300 dzieci i młodzieży. Impreza przebiegała pod hasłem ,,Burmistrz i radni dzieciom”.

W programie były różne konkurencje sportowe, m.in. rzut piłeczką palantową, bieg w workach, hula-hop na czas, najwolniejsza jazda rowerem, strącanie pachołków wodą z węża, rzuty lotką do miski, przeciąganie liny, rzuty ringo do celu, dmuchanie baloników na czas. W każdej konkurencji brało udział od 22 do 36 osób. Łącznie wzięło w nich udział ponad 200 dzieci i młodzieży z całej gminy.

Konkurencje zostały przeprowadzone przez gminnych animatorów sportu. Nie tylko zwycięzcy otrzymali z rąk burmistrza i radnych drobne nagrody: zabawki, drobny sprzęt sportowy, słodycze. Żadne dziecko nie odeszło z pustymi rękoma.

Najmłodsi uczestnicy otrzymali słodycze i napoje. Ponadto zorganizowano dla nich wiele atrakcji – zjeżdżalnie, trampoliny, dmuchane zamki, kule pływające na wodzie, minibungee, malowanie twarzy, pokaz baniek mydlanych. A klaun i maskotka przeprowadzali różne zabawy ruchowe.

Wszystko zostało sfinansowane przez Gminę Sompolno. Zainteresowanie imprezą przerosło oczekiwania organizatorów, a uśmiech na twarzach najmłodszych uczestników wynagrodził trud związany z przygotowaniem imprezy.

Celem imprezy było propagowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie zainteresowań sportowych oraz zorganizowanie wolnego czasu mieszkańcom gminy. Uprawianie sportu odgrywa ważną rolę społeczno-edukacyjną, przyczynia się do integracji społeczeństwa, wpływa na kształtowanie dodatnich cech osobowości i charakteru, takich jak: pracowitość, punktualność, koleżeńskość, uczy zasad gry fair play.

Urząd Miejski w Sompolnie i Andrzej Prętnicki