GOLINA, ŚWIERKOCIN. Blisko dzikich zwierząt

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów w Golinie stara się uaktywnić tych wszystkich, którzy po zakończeniu pracy zawodowej mają nadmiar wolnego czasu, działa na rzecz aktywizacji i przeciwdziała wykluczeniu społecznemu oraz marginalizacji osób starszych i niepełnosprawnych w życiu społecznym. Rejonowy Odział Związku w Golinie zrzesza 262 członków. Z myślą o nich przewodniczący Stanisław Gawroński przygotował szeroką ofertę imprez kulturalno-rekreacyjnych. Największą popularnością cieszą się wycieczki. 7 czerwca członkowie Rejonowego Oddziału Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Golinie oraz ich sympatycy wybrali się do Świerkocina (w gminie Witnica), miejscowości, która słynie z ZOO – safari.

Na 20 hektarach przebywa tu 600 zwierząt. Miłośnicy dzikiej natury byli zachwyceni możliwością obejrzenia z bliska przedstawicieli 40 gatunków żyjących na co dzień w warunkach naturalnych w Afryce, Azji, Australii, Ameryce i Europie. Podziwiano m.in. lamy, zebry, antylopy, emu oraz niezwykle rzadkie białe lwy. W strefie przeznaczonej do pieszego zwiedzania były papugi, sowy, okapi, kozy karłowate, które można było pogłaskać oraz nakarmić, co niezmiernie fascynowało zwłaszcza dzieci.

Szkraby pod czujnym okiem ukochanych dziadków ochoczo korzystały także z atrakcji wesołego miasteczka. Mogły tam do woli bujać się na huśtawkach, kręcić na najróżniejszych karuzelach, jeździć na konikach itp. Śmiechu i zabawy było co niemiara.

Po pysznym obiedzie zmęczeni, ale niezwykle zadowoleni uczestnicy wycieczki ruszyli w długą drogę powrotną.

Karolina Kasprzak