GOLINA. Inauguracja Roku Kulturalnego z wystawą Wojciecha Siudmaka

1

11 września w Domu Kultury w Golinie odbyła się Inauguracja Roku Kulturalnego 2014. Program obejmował wernisaż wyjątkowej wystawy Wojciecha Siudmaka oraz koncert Duetu Jazzowego. Wśród przybyłych gości byli: Stefan Maliński, przewodniczący Rady Programowej Fundacji Siudmaka Arkana XXI, oraz Andrzej Maliński, członek tej Fundacji.

Pierwszy punktem programu był koncert w wykonaniu Szymona Wieczorkiewicza i Filipa Chojnackiego, złożony ze znanych utworów muzyki jazzowej i filmowej. Po nim dyrektor Domu Kultury Damian Ciesielski i przewodniczący Fundacji oficjalnie otworzyli wystawę Wojciecha Siudmaka. Stefan Maliński przybliżył sylwetkę Artysty oraz opowiedział o Światowym Projekcie Pokoju ,,Wieczna Miłość”. Jego laureatem w 2013 roku został kompozytor Wojciech Kilar. Elementem spotkania był film ukazujący historię projektu, przygotowany przez Fundację Siudmak Arkana XXI.

Wystawa prac Wojciecha Siudmaka w golińskim Domu Kultury to wydarzenie niezwykłej artystycznej rangi. Autor, wybitny przedstawiciel realizmu fantastycznego, urodził się w Polsce. Od 1966 roku mieszka i tworzy we Francji. Jego prace cechuje nie tylko wyjątkowa wyobraźnia, ale i bogactwo intelektualne. Są one ponadczasowe i wciąż inspirujące. Wystawa „Siudmak. Fantastyczne światy” oparta jest o dwa projekty. Pierwszy z nich to Światowy Projekt Pokoju „Wieczna Miłość”, drugi natomiast to cykl „Podróże po Diunie”, odnoszący się do rysunków wykonywanych przez Artystę do słynnej powieści Franka Herberta „Diuna”.

Wystawę w Domu Kultury w Golinie można podziwiać przez najbliższy miesiąc.