GOLINA. Największe zagrożenie na drodze krajowej K-92

W Golinie po raz drugi odbyła się debata społeczna pod hasłem „Decydujmy razem”. Na zaproszenie kierownika Posterunku Policji w Golinie asp. sztab. Wojciecha Staśkiewicza wzięli w niej udział: wicestarosta koniński Andrzej Nowak, burmistrz Goliny Tadeusz Nowicki, zastępca komendanta miejskiego policji w Koninie mł. insp. Krzysztof Kozelan oraz mieszkańcy gminy.

Z danych przedstawionych przez kierownika Posterunku asp. sztab. Wojciecha Staśkiewicza dotyczących bezpieczeństwa na terenie gminy Golina wynika, że w ostatnim roku odnotowano spadek kradzieży z włamaniem. Niestety, stwierdzono również niewielki wzrost przypadków bójek i pobić, w tym z uszczerbkiem na zdrowiu. W ocenie Policji poprawiła się sytuacja na drogach. Największe zagrożenie występuje na drodze krajowej K-92.

Mieszkańcy zwrócili uwagę na zagrożenia występujące w ich otoczeniu, m.in. w Kawnicach, w rejonie ulicy Cmentarnej w Golinie, dotyczące rekultywacji żwirowni po eksploatacji złoża w Przyjmie. Na wszystkie pytania zostały udzielone wyczerpujące odpowiedzi.

Zgłaszane na tego rodzaju spotkaniach postulaty są realizowane. 9 kwietnia 2014 roku zorganizowano spotkanie z mieszkańcami ulicy Chabrowej – była to realizacja jednego z postulatów z poprzedniej debaty. Ponadto na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Golinie zaprezentowano dzielnicowych z terenu gminy (http://golina.pl/ssi/pl/gmina-golina/twoj-dzielnicowy.html).


 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA