STARE MIASTO (GŁÓWIEW). Kolejny plac zabaw

Główiew

W gminie Stare Miasto wykonano kolejny plac zabaw. Tym razem został on zlokalizowany w miejscowości Główiew na terenie Szkoły Podstawowej. Gmina już od kilku lat prowadzi szereg działań zmierzających do wyposażenia w plac zabaw każdego sołectwa.

Obiekt w Główiewie jest już gotowy do użytku. Jeśli pogoda za oknem dopisze tej jesieni, dzieci będą mogły skorzystać ze wszystkich atrakcji placu zabaw. Są tu m.in. huśtawki, piaskownice, zjeżdżalnie, karuzele oraz bujaki sprężynowe. Rodzice lub dziadkowie pilnujący swoje pociechy mogą odpocząć na ławkach.

Na realizację budowy placu zabaw w Główiewie udało się pozyskać środki pozabudżetowe w wysokości ponad 47 tys. zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, za pośrednictwem Stowarzyszenia „Solidarni w Partnerstwie”. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 73 tys. zł.

Na ten rok zaplanowano następne inwestycje związane z placami zabaw. Złożono wniosek o dofinansowanie budowy placu zabaw w Karsach. Otrzymał on pozytywną ocenę, a tym samym gmina Stare Miasto otrzyma na jego realizację dodatkowe środki. Zaplanowano również doposażenie placu zabaw w Żychlinie, m.in. w betonowy stół do tenisa i szachów.

Tylko w ubiegłym roku na terenie gminy powstało aż 6 nowych placów zabaw. W celu budowy każdego z nich gmina pozyskuje środki pozabudżetowe, a także wsparcie sponsorów.