POZYTYWNE WZORY. SOMPOLNO. Święto Cecylii połączyło pokolenia

IS_755

Święta Cecylia to patronka muzyków. A tym samym patronka dobrych spotkań, bo – jak wiadomo – muzyka łagodzi obyczaje. W Sompolnie od wielu lat jest to okazja do integracji tych, dla których śpiew jest czymś ważnym w życiu. 25 października muzycy z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sompolnie świętowali imieniny swojej patronki na okolicznościowym spotkaniu, które połączyło kilka pokoleń. Nie tylko w śpiewie, ale także w tańcu.

Każdy zespół zaprezentował się w krótkiej muzycznej wizytówce. Oklaskiwano m.in. zespół śpiewaczy Kwiaciarki, zespół folklorystyczny Dębowiacy, kabaret Pod Miotłą, zespół złożony z reprezentantów Sompoleńskiej Orkiestry Dętej, przedstawicieli innych zespołów muzycznych i wokalnych. Satyryczną werwą wykazała się Janina Bednarska, dama sompoleńskiej estrady.

Wszyscy muzycy otrzymali życzenia i gratulacje. Publicznie przekazali je: burmistrz Sompolna Andrzej Kossowski, przewodniczący Rady Powiatu Konińskiego Janusz Stankiewicz, radny powiatowy Waldemar Marciniak, radny gminny Roman Bednarek, przewodniczący Zarządu Samorządu Mieszkańców Miasta Sompolno Piotr Gołdyn. Ten ostatni zasugerował, że Święta Cecylia to w gruncie rzeczy patronka wszystkich, bowiem ,,Śpiewać każdy może”.