STARE MIASTO (RUMIN). XXII Gminny Konkurs Dziedzictwa Kulturowego. Wykonywano łańcuchy choinkowe

_KMF6782-Resizer-540Q95

11 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Stare Miasto wzięło udział w XXII Gminnym Konkursie Dziedzictwa Kulturowego, 7 grudnia w remizie OSP w Ruminie. Celem tych wyjątkowych spotkań jest kultywowanie tradycji i symboliki związanej z Bożym Narodzeniem, a także integracja mieszkańców gminy. Tym razem zadaniem konkursowym było wykonanie najpiękniejszego łańcucha choinkowego. Gospodynie miały na to 90 minut.

W części artystycznej przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpiły dzieci z Przedszkola Samorządowego w Starym Mieście uczęszczające do oddziałów w Ruminie i Liścu Wielkim. Tradycyjne polskie kolędy wykonali również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Starym Mieście. Dzięki występom dzieci i młodzieży można było poczuć magię nadchodzących Świąt.

Komisji oceniającej niełatwo było wybrać najpiękniejszy łańcuch choinkowy, bowiem poziom prac był bardzo wysoki. Udało się jednak wyłonić laureatów. Najpiękniejszy łańcuch wykonało KGW ze Starego Miasta, drugie miejsce zdobyło KGW z Liśca Wielkiego, a trzecie – KGW ze Żdżar.

Na zakończenie imprezy zaproszono do degustacji tradycyjnych, niezwykle smacznych potraw wigilijnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich.

KM