STARE MIASTO. Podsumowano iluminacje

10

28 stycznia w Urzędzie Gminy w Starym Mieście rozstrzygnięto Konkurs na Najpiękniejszą Iluminację Świąteczno-Bożonarodzeniową. W zorganizowanym spotkaniu uczestniczyli laureaci konkursu, którzy według kapituły oceniającej przygotowali najbardziej atrakcyjne instalacje oświetleniowe na swoich posesjach. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział 15 domostw.

Konkurs odbył się po raz dwunasty. Jego celem jest przede wszystkim stworzenie świątecznego nastroju oraz promocja gminy i sołectw. Konkurs to także działanie integrujące lokalną społeczność.

29 grudnia 2014 roku komisja konkursowa oceniła zgłoszone do konkursu posesje. Główną nagrodę zdobyli Karolina i Dawid Kałużni z Główiewa. Komisja szczególnie doceniła iluminacje oparte na ciekawej aranżacji, kompozycji i oryginalnym pomyśle oraz wykonane z własnoręcznie zrobionych elementów. Przyznano również 3 równorzędne nagrody dla: Janusza Przybylaka z Żychlina, Wiesława Kamińskiego z Żychlina, Janusza Przybylaka z Krągoli Pierwszej.

Laureaci otrzymali bony zakupowe, a wszyscy uczestnicy lampki świąteczne i świece.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców do udziału w kolejnej edycji za rok. Zgłoszeń można dokonywać u sołtysa swojej miejscowości.

(źródło: Urząd Gminy w Starym Mieście)