GOLINA (KAWNICE). Na Dzień Kobiet zaprosili strażacy

1a

Około 120 pań z Kawnic i okolic wzięło udział w spotkaniu z okazji Dnia Kobiet, zorganizowanym 7 marca przez Ochotniczą Straż Pożarną w Kawnicach. Wśród gości byli: burmistrz Goliny Mirosław Durczyński, przewodnicząca Rady Miejskiej w Golinie Urszula Furmaniak, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Kawnicach Halina Warzychowska, przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Golinie Iwona Kościelska, sołtys sołectwa Kawnice Jerzy Modelski. Wszystkie panie i gości powitał prezes OSP Kawnice Mariusz Majewski.

Program spotkania był niezwykle ciekawy. Kilkunastu nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Kawnicach, z dyrektor Haliną Warzychowską na czele, wystawiło sztukę teatralną obrazującą konsekwencje ucieczki kluczowych bohaterów z różnych bajek. Reżyserem przedstawienia i głównym koordynatorem była Jolanta Grabia. Sztuka podobała się, o czym świadczyły gromkie brawa. Następnie dla zebranych zagrały i zaśpiewały dwa zespoły muzyczne działające przy OSP Kawnice: Pasja i Sami Swoi. One także zebrały owacje za swoje występy.

Przez całe spotkanie czynne były dwa stoiska, m.in. z wielkanocnymi ozdobami przygotowanymi przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kawnicach.

Poza tym przygotowano słodki poczęstunek. Panie bawiły się ponad trzy godziny, dziękując druhom z OSP Kawnice za to spotkanie.