KAWNICE – GRODZISK WIELKOPOLSKI. Mistrzynie Wielkopolski

IS_3

10 kwietnia drużyna piłkarska dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Kawnicach uczestniczyła w rozgrywkach na kolejnym szczeblu „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, które odbywały się w Grodzisku Wielkopolskim. W finale województwa wielkopolskiego zagrały 22 zespoły, które wcześniej zwyciężyły w etapie powiatowym. W grupie z Poznaniem, Piłą oraz ze Święciechową zespół z Kawnic poradził sobie wspaniale, wygrywając dwa mecze i remisując ze szkołą sportową z Poznania. O zwycięstwie w grupie decydowały bramki, tak więc wiadomo było, że awans do ćwierćfinału stał się faktem.

Pierwszy mecz z Szczodrzykowem po bardzo zaciętej i nerwowej grze piłkarki z Kawnic wygrały 3:2. W półfinale pokonały 2:0 zespół z Kalisza. A w finale spotkały się z drużyną z Poznania, tą, z którą w grupie zremisowały 3 : 3. Mecz zaczął się bardzo nerwowo, ale dziewczyny ze szkoły w Kawnicach zaczęły strzelać gole jako pierwsze i po chwili było 3:0. Przeciwniczki odpowiedziały jedną bramką. I taki wynik utrzymał się do końca meczu.

Zdobycie mistrzostwa Wielkopolski to pierwszy tak duży sukces w historii Szkoły Podstawowej w Kawnicach. W roku 2004 drużyna chłopców wywalczyła wicemistrzostwo Wielkopolski, a w latach 2011 i 2013 III miejsce zdobyła drużyna dziewcząt w Turnieju „Tymbarka” i Turnieju im. Marka Wielgusa. Tegoroczne zwycięstwo przyćmiło jednak wszystko, gdyż nagrodą jest wyjazd na Mistrzostwa Polski, które odbędą się na Stadionie Narodowym w Warszawie i możliwość oglądania meczu finałowego Pucharu Polski między Lechem Poznań a Legią Warszawa. Przed finałem w Warszawie dobre humory dopisują, a celem jest wzmocnienie gry defensywnej.

Szkołę w Kawnicach reprezentowały: Katarzyna Ławniczak, Katarzyna Wojaczyk, Sandra Matuszak, Anna Chojnacka, Marta Przybylska, Wiktoria Sławska, Weronika Rybarczyk, Marta Młynarska, Majka Słowińska, Dominika Krakowska. Statuetkę najlepszego strzelca turnieju otrzymała Katarzyna Ławniczak, z 17 trafieniami do bramki przeciwników.

Dariusz Kuszyński