SOMPOLNO. Wędkarskie Mistrzostwa Koła PZW nr 8

,,GAZETA SOMPOLEŃSKA” – DOBRA LEKTURA

49 seniorów i 7 juniorów wzięło udział w I Zawodach Wędkarskich o tytuł Mistrza Koła PZW nr 8 w Sompolnie, które odbyły się na kanale w miejscowości Wygoda. Zawody otworzył członek zarządu Andrzej Majewski, jednocześnie jeden z organizatorów, wspólnie z Jackiem Sławińskim, Krzysztofem Malcerem i Arkadiuszem Bednarskim. Sędzią głównym zawodów był Marek Wiśniewski, a pomocniczymi – Ryszard Wańkowski i Lech Wiśniewski.

W kategorii seniorów mistrzem Koła nr 8 został Krzysztof Adamczak, z wynikiem 1750 g; I wicemistrzem Lech Szymański, z wynikiem 1285 g, II wicemistrzem Marcin Marciniak, z wynikiem 1250 g.

W kategorii juniorów mistrzem Koła nr 8 został Patryk Janicki, z wynikiem 2220 g; I wicemistrzem Kacper Śniegowski, z wynikiem 1985 g; II wicemistrzem Mateusz Sławiński, z wynikiem 1775 g.

Wręczono również puchary i dyplomy za największe złowione ryby. W kategorii seniorów był to Waldemar Wojciechowski – za wzdręgę o wadze 480 g, a w kategorii juniorów Patryk Janicki – za płoć o wadze 485 g.

Organizatorzy zawodów pragną w imieniu wszystkich wędkarzy serdecznie podziękować sponsorom za udzielone wsparcie, bez którego zarówno nagrody, jak i oprawa zawodów nie byłyby tak atrakcyjne. Ogromne wyrazy uznania kierują do: Romana Bednarka, Andrzeja Prętnickiego, Janusza Stankiewicza, Waldemara Marciniaka, Bartosza Bartosika, Romana Adamczaka, Jana Kozłowskiego, Krzysztofa Piaseckiego, Mirosława Kowalskiego, Piotra Wełnickiego, Andrzeja Kossowskiego, Anny Michalskiej – Delikatesy „Ania”, Leszka Gołaszewskiego – sklep Leo & Bolo, Arkadiusza Bednarskiego – sklep wędkarski „BIK”, Adama Jaśkowskiego – sklep „Mayster” s.c.,Waldemara Grabowskiego, Mariusza Kołodziejczaka, Urzędu Gminy w Wierzbinku, Banku Spółdzielczego w Wierzbinku.

Sekretarz Koła PZW nr 8 w Sompolnie Roman Adamczak