WIERZBINEK (TOMISŁAWICE). Dzień Rodziny z ,,Czerwonym Kapturkiem” i ,,Rzepką”

Dzień Rodziny to uroczystość na którą wszyscy czekali cały rok, szczególnie dzieci i ich rodzice, dla których jest to niepowtarzalna okazja, aby spędzić bez pośpiechu kilka godzin tylko ze swoimi najbliższym. W piękne, słoneczne popołudnie 19 czerwca Danuta Wajer, dyrektor Szkoły Podstawowej w Tomisławicach, kadra pedagogiczna, członkowie Rady Rodziców, pracownicy, uczniowie i ich rodzice oraz mieszkańcy okolic zebrali się w remizie OSP w Tomisławicach, by rozpocząć świętowanie.

Miło było powitać gości, którzy przybyli na festyn: wójta gminy Wierzbinek Pawła Szczepankiewicza, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wierzbniku Małgorzatę Kozicką, księdza proboszcza Jarosława Olszewicza oraz kierownika Gminnej Administracji Placówek Oświatowych Jacka Musiała.

Występy artystyczne rozpoczęły dzieci z oddziału przedszkolnego, które śpiewająco wytłumaczyły wszystkim zebranym do czego „służą” mama i tata. Następnie obraz klasycznej rodziny, gdzie mama pilnuje porządku nad rozbieganymi dziećmi, a tato ogląda mecz, przedstawili uczniowie klasy drugiej. Z kolei o niegrzecznej uciekinierce – małej żabce, którą rodzice szukali na łące, opowiedziały „pierwszaki”. Wszystko okrasiły śpiewy klasy trzeciej. Starsze klasy nie pozostały dłużne – uczniowie klas V i VI pokazały swoje najznakomitsze talenty aktorskie, przedstawiając pełne humoru i z morałem przedstawienie „Czerwony Kapturek szuka księcia”. Hitem okazała się niespodzianka dla widowni – inscenizacja „Rzepki” Juliana Tuwima w wykonaniu… nauczycieli i rodziców. Miny uczniów były bezcenne. Następnie dzieci podziękowały rodzicom, wręczając im kwiatki i własnoręcznie wykonane upominki. Koniec części oficjalnej stanowiła licytacja obrazów, obrazków gipsowych, rzeźb i wyrobów rękodzielniczych nauczycieli i rodziców. Rodzice mogli również obejrzeć wystawkę prac wykonanych przez dzieci.

W końcu nastał czas na wspólna zabawę na boisku szkolnym. Przygotowano konkursy: wyścig z piłeczką pingpongową, z zawiązanymi nogami, konkurs lotniczy i w biciu piany oraz wspólne lambado i tańce przy muzyce na żywo. Atrakcji dla dzieci również nie brakowało. Mogły one pozjeżdżać i wygłupiać się na dmuchanych zjeżdżalniach, jeździć konno albo bryczką, pobawić się na placu zabaw, pomalować sobie buzię w kolorowe motylki czy w straszne wampiry albo zrobić sobie tatuaż. Wszyscy mogli zjeść pyszną kiełbaskę z grilla, frytki, pajdę wiejskiego chleba z kiszonym ogórkiem i osłodzić sobie czas ciastem. Dla dzieci były także lody i specjalnie na tę uroczystość przygotowane baloniki.

Serdecznie dziękujemy sponsorom, bez pomocy których Dzień Rodziny” nie miałby tak znakomitej oprawy. Byli to:

 1. Kopalnia Kruszywa Transpol – Zenon Poliński
 2. Gminna Komisja do Spraw Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wierzbinku
 3. Gospodarstwo Sadownicze – Piotr Michalski
 4. PETROCAR Hurtownia Paliw – Andrzej Ganas
 5. Gościniec Cztery Pory Roku – Małgorzata Matuszak
 6. Prezes Zarządu BS Wierzbinek – Jerzy Konieczka
 7. Prezes Zarządu Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska Wierzbinek – Marek Grabowski
 8. Agro-Lech” – Leszek Szczęsny
 9. GRANT – Grzegorz Pietrzak
 10. NAFTOHURT – Jerzy Sasiński

Dziękujemy również:

 1. Panu Pawłowi Szczepankiewiczowi – wójtowi gminy Wierzbinek, za dofinansowanie wycieczki szkolnej organizowanej przez Dyrektora Szkoły i Radę Rodziców z okazji Dnia Dziecka
 2. Pani Małgorzacie Kozickiej – dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Wierzbinku, za współpracę i promocję Dni Rodziny
 3. Konińskiej Gazecie Internetowej za promocję Szkoły Podstawowej w Tomisławicach
 4. Wiesławie i Eugeniuszowi Krawczykowskim

nadesłała: Paulina Hanczewska – SP w Tomisławicach