GOLINA. Złote gody – miłość jest budowaniem

2

Jedenaście par świętujących złote gody, czyli 50 lat wspólnego życia w jednym związku małżeńskim, otrzymało z rąk burmistrza Goliny Mirosława Durczyńskiego i przewodniczącej Rady Miejskiej Urszuli Furmaniak oraz zastępcy kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Iwony Kubiak-Klejny okolicznościowe Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadane przez Prezydenta RP. Uroczystość odbyła się 15 września w Domu Kultury w Golinie. Tegoroczni Jubilaci to: Stefania i Ryszard Antkowiakowie, Wiesława i Stanisław Antkowiakowie, Anna i Sylwester Chojnaccy, Mirosława i Stanisław Kaczmarkowie, Maria i Antoni Kujawa, Genowefa i Zbigniew Marzec, Halina i Stefan Michalewscy, Jadwiga i Zenon Nierychły, Sylwina i Wacław Sompolscy, Helena i Eugeniusz Szygenda, Zofia i Paweł Ślebioda, Jadwiga i Józef Zielińscy.

Burmistrz Goliny Mirosław Durczyński życząc małżonkom zdrowia i pociechy, podkreślił: To jubileusz, za sprawą którego patrzymy na Was z podziwem i chylimy przed Wami z szacunkiem i pokorą głowy. Państwa tu obecność dowodzi, że dochowaliście, wbrew wszelkim przeciwnościom, przysięgi małżeńskiej, bo przecież miłość jest dawaniem, nie braniem, budowaniem, nie niszczeniem, zaufaniem, nigdy zwodzeniem, cierpliwym znoszeniem i wiernym dzieleniem każdego sukcesu i każdego smutku. 50 wspólnie przeżytych lat to wspaniały przykład do naśladowania dla Waszych dzieci, wnuków i wszystkich młodych małżeństw. Wieloletnim małżeństwem, wzajemnym poszanowaniem i przywiązaniem świadczycie, że rodzina jest najważniejszą wartością w życiu człowieka.

Organizatorzy złotych godów – Urząd Stanu Cywilnego i Dom Kultury w Golinie – przygotowali słodki poczęstunek: szampan i tort. Ze specjalnym programem poetyckim o miłości i małżeństwie wystąpiła młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie. Uczniowie zostali przygotowani przez Przemysława Ciesielskiego. Ponadto na scenie zaprezentowali się Julia Pyrzyńska, Bartosz Paszek i Denis Stolarski z Domu Kultury w Golinie, kierowany przez Artura Wieczorka.

Jubilatom życzymy zdrowia, szczęścia i doczekania kolejnych okrągłych rocznic.

(Urząd Miejski w Golinie)