KAZIMIERZ BISKUPI. Rzeźba w parku

Pięciu Braci Męczenników w rzeźbie” – pod takim hasłem odbywał się w Kazimierzu Biskupim I Plener Rzeźbiarski. To kolejna inicjatywa realizowana w ramach konkursu „Rozkręcamy kulturalny Kazimierz”. Tym razem pomysłodawcą wydarzenia był Radosław Kelm, który do Kazimierza Biskupiego zaprosił rzeźbiarzy z całej Polski. Udział w plenerze brali również lokalni artyści. Od 16 do 19 września pracę rzeźbiarzy można było podpatrywać w kazimierskim Parku Kulturowym. Powstały ogromne rzeźby Pięciu Braci Męczenników, które zagoszczą tam na stałe.

- Pomysł pleneru zrodził się już dawno, ale nigdy nie było na to środków. Teraz dzięki zaangażowaniu Gminnego Ośrodka Kultury oraz pani Asi Gołyńskiej-Woźniak, która koordynuje projekt, udało się te środki pozyskać. Najbardziej cieszy fakt, że być może dzięki tej inicjatywie plener zagości u nas na stałe i będzie organizowany co roku – mówi Radosław Kelm, pomysłodawca wydarzenia, sołtys Kazimierza Biskupiego.

W ramach imprezy przygotowano również warsztaty dla mieszkańców. Chętnie uczestniczyły w nich dzieci ze szkół. - Bardzo cieszy nas fakt, że dzięki takim wydarzeniom integrujemy społeczność lokalną, angażujemy mieszkańców, a dzięki temu zaangażowaniu w naszym parku na stałe pozostaną fantastyczne rzeźby – podkreśla Sylwia Kudła, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kazimierzu Biskupim.

Plener rzeźbiarski odbył się dzięki środkom pozyskanym z Narodowego Centrum Kultury w programie „ Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne”.