SOLIDARNI w PARTNERSTWIE. Na Dożynkach Prezydenckich w Spale prezydent Andrzej Duda i jego małżonka Agata Kornhauser-Duda skosztowali specjałów z regionu konińskiego

3

Stowarzyszenie „Solidarni w Partnerstwie” (skupia przedstawicieli gmin: Golina, Grodziec, Rychwał, Rzgów, Stare Miasto i Tuliszków) na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu mogło po raz kolejny uczestniczyć w Dożynkach Prezydenckich w Spale, w dniach 12 i 13 września. Organizację reprezentowały: wiceprezes Kinga Szykowna, dyrektor biura Iwona Bańdosz oraz Anna Lendzioszek. Wielkopolska była bardzo gościnnym województwem, czego dowodem były tłumy odwiedzających. Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się tradycyjnie mszą świętą w Kaplicy Polowej Armii Krajowej z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i jego małżonki Agaty Kornhauser-Dudy. Po niej barwny korowód dożynkowy przeszedł na stadion Centralnego Ośrodka Sportu, gdzie odbyła się ceremonia święta plonów.

Na Dożynkach Prezydenckich Stowarzyszenie ,,Solidarni w Partnerstwie” pokazało się z jak najlepszej strony. Na jego stoisku było wiele przysmaków, m.in. wiejski chleb ze smalcem i ogórkiem, pierogi z mięsnym farszem, znakomite wędliny, ziemniaczki nadziewane kaszanką i warzywami, placek drożdżowy z rabarbarem. Specjałów przygotowanych przez ,,Solidarnych w Partnerstwie” skosztował także prezydent RP Andrzej Duda i jego małżonka Agata Kornhauser-Duda. Poza tym panią prezydentową zainteresowała publikacja wydana przez SwP – ,,Kulinarne podboje z LGD…”.