KONIN. 25 lat III LO im. C.K.Norwida

IS_159

Tylko że, aby drogę mierzyć przyszłą,
Trzeba -ć koniecznie pomnieć, skąd się wyszło!”

C. K. Norwid

18 września III Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Koninie obchodziło jubileusz 25-lecia połączony z obchodami Dnia Patrona. Na uroczystość przybyło wielu znakomitych gości, m. in.: parlamentarzyści, przedstawiciele władz miasta i powiatu, przedstawiciele władz oświatowych, a ponadto uczniowie, nauczyciele, przyjaciele szkoły.

Jubileusz stał się okazją do wspomnień dotyczących trudnych początków szkoły, jej pierwszych sukcesów aż po napawające dumą i radością osiągnięcia teraźniejszości: 100% zdawalność egzaminu maturalnego, liczne grono finalistów i laureatów konkursów przedmiotowych, miejsce w gronie najlepszych szkół w Wielkopolsce i kraju.

W pamięci uczestników gali jubileuszowej pozostanie koncert przygotowany przez uczniów i absolwentów szkoły. „… i wszystko – bierze żywot z Ideału!” to przesłanie pięknego i wzruszającego widowiska, w którym młodzi artyści znakomicie połączyli tradycję z nowoczesnością, dowodząc, że myśl Norwida jest niewyczerpanym źródłem inspiracji i nauki dla kolejnych pokoleń Polaków.

Zofia Mac