WIERZBINEK. Komputer dla chorego Sławka z Synogaci

Sławek to chory chłopiec, mieszkający w Synogaci. Jego marzeniem był własny komputer. Sołtys Synogaci Przemysław Jarka spróbował to marzenie spełnić. Dlatego wyszedł z inicjatywą zbiórki pieniędzy podczas festynu Pożegnanie Lata w Zakrzewku. Udało się wtedy zebrać 645 zł. Pojawił się problem dalszych koniecznych do zakupu komputera środków finansowych. Konińska Gazeta Internetowa poinformowała o akcji przedsiębiorcę z Konina Roberta Popkowskiego, właściciela firmy Cloon, z prośbą o rozpoznanie, czy konińscy przedsiębiorcy mogliby pomóc choremu chłopcu z gminy Wierzbinek. Robert Popkowski zadecydował, że podaruje Sławkowi jeden z firmowych laptopów, a jednocześnie zaproponował, aby zebrane pieniądze przekazać rodzinie z przeznaczeniem na rehabilitację chłopca. Tak też się stało. Przedsiębiorca z Konina pojawił się w Synogaci i wręczył chłopcu wymarzony komputer.

Sławek ma już własny komputer. Szczególnie lubi oglądać filmy o pingwinach

Anna i Mirosław Jakubowscy, rodzice Sławka, z przedsiębiorcą z Konina Robertem Popkowskim (siedzi w środku) oraz sołtysem Synogaci Przemysławem Jarka

—————————————-

Serdecznie dziękujemy za okazane serce Panu Robertowi Popkowskiemu, przedsiębiorcy z Konina; Panu Sołtysowi Synogaci Przemysławowi Jarka, który zorganizował akcję dla Sławka; osobom, którzy w tej akcji pomogli oraz wszystkim darczyńcom, którzy przekazali pieniądze na rzecz naszego syna. To wspaniałe, że można liczyć na innych ludzi.

Anna i Mirosław Jakubowscy, rodzice Sławka