KAZIMIERZ BISKUPI. Najmłodsi pisali opowiadanie

1

Bajkę o Mai i Bartku, którzy zapragnęli mieć nowe buciki, stworzyły dzieci z Przedszkola w Kazimierzu Biskupim przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury. To pierwszy etap inicjatywny realizowanej w ramach konkursu „Rozkręcamy Kulturalny Kazimierz”, której pomysłodawcą było kazimierskie przedszkole.

Dzieci wzięły udział w warsztatach prowadzonych przez nauczycieli z przedszkola oraz instruktorów GOK, dzięki którym powstała krótka, rymowana historia małych przedszkolaków, którzy udali się do kazimierskiego szewca po nową parę butów. Bogata wyobraźnia dzieci sprawiła, że bajkę udało się napisać sprawnie i stworzyć niebanalne opowiadanie. W drugim etapie do stworzonej historii dzieci w ramach warsztatów plastycznych wykonają rysunki, związane z bajką.

Efekty pracy poznamy już wkrótce . Całość, czyli opowiadanie oraz rysunki przekazana zostaną do drukarni, gdzie powstanie kilkustronicowa książeczka. Inicjatywa realizowana jest ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne.”

(Urząd Gminy w Kazimierzu Biskupim)