WIERZBINEK. Szlachetna Paczka po raz pierwszy w gminie Wierzbinek

,,Szlachetna Paczka organizowana jest w Polsce po raz piętnasty, ale w Wierzbinku po raz pierwszy. W ubiegłym roku razem z naszą społecznością lokalną byliśmy darczyńcami. W tym roku postanowiliśmy sami otworzyć rejon, aby dotrzeć również do potrzebujących pomocy rodzin w gminie Wierzbinek”- powiedziała liderka Szlachetnej Paczki w gminie Wierzbinek Barbara Smul-Plichta.

Jak dodała, obecnie trwa poszukiwanie darczyńców. ,,Mamy za sobą niezwykły czas spotkań z rodzinami, poznawania ich historii i dużo pracy związanej z opisaniem ich sytuacji. Paczka to szczególny rodzaj pomocy. Dbamy o to, żeby wsparcie było dostosowane do realnych potrzeb rodziny. Każdy ma możliwość wyboru, czy zaangażuje się w pomoc matce samotnie wychowującej dzieci, czy na przykład w pomoc starszej, samotnej, chorej osobie” – wyjaśniła Barbara Smul-Plichta.

Zachęca ona do tego, aby zmobilizować się już teraz, ponieważ pozostanie więcej czasu na robienie zakupów i pakowanie. ,,Darczyńca nigdy nie jest pojedynczą osobą. Paczkę często robią rodziny, firmy, grupa znajomych. Dlatego potrzebny jest czas, żeby zebrać grupę ludzi i się zorganizować. Darczyńca może się spotkać z rodziną, ale też gwarantujemy rodzinom i darczyńcom anonimowość – wszystko zależy od woli obu stron. Finał odbędzie się 12 – 13 grudnia w świetlicy w Sadlnie. Następnie paczki zostaną dostarczone do rodzin” – poinformowała Barbara Smul-Plichta.

Organizatorzy zachęcają wszystkie osoby dobrego serca, które chciałyby w okresie Bożego Narodzenia sprawić radość rodzinom potrzebującym wsparcia do odwiedzenia strony:
http://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/action,step3,ids,15,sname,wielkopolskie,idw,844.html#position i zapoznanie się z historiami rodzin z gminy Wierzbinek. Czekają one na swoich darczyńców. Można zostać jednym z nich i poczuć radość dzielenia się z innymi.