SOMPOLNO. Mistrzowie świata w kickboxingu

SONY DSC

W dniach 16 – 18 października w niemieckim Hagen odbyły się Mistrzostwa Świata Federacji WFMC w kickboxingu. W imprezie brało udział 700 zawodników z 34 krajów. Wśród startujących znaleźli się reprezentanci działającego od 3 lat w Sompolnie Klubu Mieszanych Sztuk Walki: Laura Nawrot i Damian Wiśniewski. Laura Nawrot (k-1 – rules – 60 kg) wywalczyła złoty medal. Damian Wiśniewski (k-1 – rules – 80 kg) w walce wieczoru efektownie pokonał zawodnika z Turcji i zdobył tytuł mistrza świata WFMC.

Zawodnicy sompoleńskiego klubu zdobywają medale nie tylko dzięki ogromnej woli walki i talentowi, ale również dzięki świetnemu przygotowaniu pod okiem trenera Jacka Malinowskiego. Te sukcesy zauważyli przedstawiciele lokalnego samorządu. Część sprzętu do treningu została zakupiona przez burmistrza Sompolna Romana Bednarka. Klub Mieszanych Sztuk Walki za to serdecznie dziękuje.

Kolejne medale zdobyto 28 listopada, podczas odbywającej się w Łasku Ogólnopolskiej Ligi Thratlonu Sztuk Walki Dzieci i Młodzieży. Sompolno reprezentowała 15-osobowa grupa młodzieży i dorosłych zawodników. Można być dumnym z reprezentantów sompoleńskiego klubu, gdyż wrócili oni z licznymi medalami. Sukces to tym większy, że poziom zawodów był wysoki. Medale przywieźli: Laura Nawrot – k1 (złoty medal), Alicja Polaszewska – karate (srebrny medal), Kamil Polaszewski – k1 (złoty medal), Damian Wiśniewski – k1 (złoty medal), Paweł Sosnowski – k1 (srebrny medal), Konrad Chyżewski – k1 (srebrny medal), Dawid Chyżewski – k1 (srebrny medal), Patryk Michałek – k1 (złoty i srebrny medal), Bartosz Śmietański – k1 (złoty medal), Patryk Matusiak – k1 (złoty medal), Mariusz Kaczmarek – k1 (srebrny medal), Błażej Przybyłowski – k1 (srebrny medal), Dawid Nagórniewicz – k1 (złoty medal), Damian Patyński – k1 (srebrny medal).

Finały rozpoczęła walka pokazowa z udziałem Grzegorza Śmiechowicza w formule mieszanych sztuk walki.

Podziękowania dla trenera Jacka Malinowskiego za przygotowanie zawodników.