15 MAJA w WIERZBINKU. Targi Wierzby i Wikliny 2016 – ostatnie dni przyjmowania zgłoszeń

15 maja Gmina Wierzbinek już po raz 19. organizuje Targi Wierzby i Wikliny „Salix”, połączone z Dniami Wierzbinka. Impreza łączy w sobie kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego oraz występy estradowe. Targi stwarzają znakomitą możliwość nie tylko zaprezentowania swoich prac, ale także znalezienia na nie nabywców oraz nawiązania korzystnych kontaktów. To już ostatnie dni przyjmowania zgłoszeń udziału w tym wyjątkowym spotkaniu. Organizatorzy w sposób szczególny zapraszają twórców ludowych oraz osoby zajmujące się rękodziełem artystycznym i wykonujące tak zwane ginące zawody, bowiem to dzięki nim Targi mają tak wyjątkową atmosferę.

O randze imprezy świadczy obecność wystawców z całej Polski oraz tysiące gości. O Targach szeroko informują media. Jest to jedno z najbardziej znanych tego typu wydarzeń w Wielkopolsce. Potwierdza to także patronat honorowy Wojewody Wielkopolskiego.

Najlepsi wystawcy mogą liczyć na puchary w kategoriach: wierzba i wiklina, rzeźba w drewnie oraz rękodzieło artystyczne. Imprezę uświetnią występy dzieci i młodzieży, regionalnych zespołów, koncert galowy Gminnej Orkiestry Dętej z Wierzbinka. Gwiazdą muzyczną będzie zespół Akcent.