GOLINA. Wygrała XVIII Powiatową Spartakiadę LZS

XVIII Letnia Powiatowa Spartakiada Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego odbyła się 21 i 22 maja 2016 r. w kompleksie sportowo-dydaktycznym Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie. W grach zespołowych oraz konkurencjach rekreacyjnych i rodzinnych rywalizowali sportowcy z 9 gmin. W klasyfikacji ogólnej I miejsce zajęła Golina (571.5 pkt.), II – Rychwał (468 pkt.), III – Stare Miasto (383.5 pkt.).

W poszczególnych dyscyplinach i konkurencjach gminę Golina reprezentowali:
1) gry zespołowe:

piłka nożna kobiet – gmina Golina zajęła I miejsce (Magdalena Cybulska, Paulina Kwitowska, Sandra Łukomska, Katarzyna Ławniczak, Katarzyna Ławniczak i Wiktoria Czajka);
piłka nożna mężczyzn – gmina Golina zajęła II miejsce (Patryk Galant, Michał Koliński, Seweryn Koliński, Michał Malant, Mateusz Adamski, Robert Iwiński i Mateusz Głębocki);
piłka koszykowa kobiet – gmina Golina zajęła II miejsce (Julia Grzesiak, Agata Sieczkowska, Patrycja Bocian);
piłka koszykowa mężczyzn – gmina Golina zajęła II miejsce (Krystian Nowakowski, Maciej Przebieracz, Jakub Kępski);
piłka siatkowa kobiet – gmina Golina zajęła IV miejsce (Wiktoria Szymczak, Agata Czajka);

piłka siatkowa mężczyzn – gmina Golina zajęła IV miejsce (Krystian Różycki).

- strzały piłką nożną na bramkę unihokeja: II miejsce – Marek Jabłoński, Piotr Kusiołek, Michał Koliński;
- rowerowy tor przeszkód: Daniel Kaczan, Michał Koliński, Patryk Galant.

- strzelanie z wiatrówki: I miejsce – Maciej Przebieracz, III – Hubert Kulczak, Marcin Podlasiński.

3) konkurencje rodzinne (rzut lotką do tarczy, bieg sztafetowy wahadłowy, strzały piłką nożną na bramkę unihokeja, rowerowy tor przeszkód) – II miejsce zajęła gmina Golina (rodzina Cyferkowskich: Anna, Jacek i Szymon).

Zwycięzcy w wyżej wymienionych konkurencjach rekreacyjnych i rodzinnych będą reprezentować powiat w finale spartakiady wojewódzkiej w Żerkowie, 19 czerwca. Natomiast w grach zespołowych zespół gminy Golina w piłce nożnej kobiet awansował do półfinałów, które odbędą się 5 czerwca we Władysławowie (powiat turecki).

Organizatorem XVII Letniej Spartakiady Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego był Wydział Edukacji i Spraw Społecznych konińskiego Starostwa.