POWIAT KONIŃSKI. Powiatowe Dni Rodziny i Dni Seniora 2016 w Rychwale

IS_562

26 czerwca mieszkańcy powiatu konińskiego bawili się na XVII Powiatowych Dniach Rodziny i Dniach Seniora, które odbyły się w parku miejskim w Rychwale. Organizatorami festynu byli: samorząd powiatu konińskiego, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Koninie, Burmistrz Rychwała oraz Rada Seniorów Powiatu Konińskiego.

Celem Powiatowych Dni Rodziny oraz Dni Seniora była promocja integracji międzypokoleniowej oraz wartości, które służą umacnianiu więzi rodzinnych. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Była m.in.ściana wspinaczkowa, zjeżdżalnie dla dzieci, malowanie twarzy, konkurs plastyczny. Nie zabrakło także działań edukacyjnych, na przykład z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Na scenie zaprezentowało się wiele zespołów artystycznych z gmin powiatu konińskiego. Były również występy taneczne. Na terenie parku swoją ofertę z rękodziełem artystycznym prezentowały stoiska warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowych domów samopomocy.

Poza tym wytypowane przez gminy rodziny otrzymały upominki ufundowane przez lokalne samorządy. A każdy uczestnik festynu mógł się posilić rychwalską grochówką.

(promocja)