STARE MIASTO. Staromiejska Liga Orlik 2016

26 sierpnia zakończyła rozgrywki VI edycja Staromiejskiej Ligi Orlik. W tegorocznych rozgrywkach wzięło udział 8 drużyn z terenu gminy Stare Miasto, w których wystąpiło łącznie 116 zawodników. SLO trwała od 3 czerwca. W tym okresie rozegrano 14 kolejek ligowych. Walka o miejsce na podium toczyła się do ostatniej kolejki. Zwieńczeniem zmagań było podsumowanie na kompleksie Orlik w Starym Mieście, w asyście Haliny Turajskiej, przewodniczącej Rady Gminy Stare Miasto; Jana Augustyniaka, sędziego Ligi oraz licznie zgromadzonych sympatyków SLO.

Puchar Wójta Gminy Stare Miasto zdobyła drużyna Żychlin. Najlepszym strzelcem Ligi został Dominik Krzyżak z drużyny Osiedle Zachód SM. Zdobywca 16 bramek otrzymał Puchar Prezesa KS Górnik Konin. Najlepszym bramkarzem został Radosław Gromada z drużyny OldBoys. Otrzymał Puchar Przewodniczącej Rady Gminy Stare Miasto.

Końcowa klasyfikacja Staromiejskiej Ligi Orlik 2016

1. Żychlin 35
2. Osiedle Zachód SM 25
3. OldBoys 22
4. Kramp 22
5. Różowe Pantery SM 21
6. Stare Miasto 15
7. Lisiec 9
8. Barczygłów 8

Rozgrywki zostały skierowane do mieszkańców Gminy Stare Miasto oraz lokalnych firm. Miały na celu popularyzację piłki nożnej, zdrowego trybu życia, zapewnienie młodzieży i dorosłym udziału w sportowych inicjatywach oraz wyłonienie mistrza Ligi Orlika. Dodatkowo dzięki zastosowaniu narzędzi internetowych w postaci forum internetowego dla zawodników i sympatyków SLO oraz przejrzystej tabeli i terminarza zachęcono lokalną społeczność do funkcjonowania w środowisku WEB 2.0.

Sponsorami Staromiejskiej Ligi była Gmina Stare Miasto oraz uczestnicy ligi. Partnerem technicznym była Firma Maxi-sport.pl.

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom, które wzięły udział w tej sportowej i zdrowej inicjatywie, a jednocześnie zapraszają do udziału w kolejnej edycji Staromiejskiej Ligi Futsalu 2016/17, która startuje już w październiku oraz na VII edycję SLO’2017. Więcej informacji na stronie internetowej: www.slo.futbolowo.pl oraz www.slf.futbolowo.pl

(Urząd Gminy w Starym Mieście)