STARE MIASTO. Wójt pogratulował młodym medalistom mistrzostw Polski

W ostatnim dniu wakacji wójt Ryszard Nawrocki spotkał się w Urzędzie Gminy ze świeżo upieczonymi, młodymi medalistami mistrzostw Polski. Jan Klimkowski, mistrz Polski w szachach błyskawicznych w kategorii do 10 lat, oraz Robert Patryk Brazdys, brązowy medalista Mistrzostw Polski Kadetów w boksie, przybyli w towarzystwie najbliższych.

Gospodarz spotkania podziękował swoim gościom za wspaniałą postawę, podkreślając, że ich sukcesy są powodem do dumy i radości wszystkich mieszkańców, w szczególności zaś sympatyków tychże dyscyplin sportowych. Gratulacje za zaangażowanie i poszukiwanie dobrych rozwiązań otrzymali również wzruszeni rodzice.

Jan Klimkowski, 9-letni uczeń trzeciej klasy Szkoły Podstawowej w Starym Mieście, mistrzostwo Polski zdobył na turnieju w Koszalinie, który odbył się na początku sierpnia. W jedenastu rozegranych rundach zdobył 8,5 pkt. (7 zwycięstw, 3 remisy, jedna porażka), co było najlepszym wynikiem w grupie 114 uczestników. Obecnie przygotowuje się do startu w eliminacjach do Mistrzostw Polski, które odbędą się w drugiej połowie września w Gnieźnie.

Robert Brazdys, uczeń trzeciej klasy Gimnazjum Salezjańskiego w Koninie, brązowy medal zdobył w lipcu, na turnieju w Ząbkowicach Śląskich. Mieszkaniec gminy dzielnie boksował w całych zawodach, a jego jedynym pogromcą okazał się późniejszy zwycięzca – Ryan Gbyl.