STARE MIASTO. Dzieci poznały historię dinozaurów

1

W trzecim tygodniu lipca Biblioteka Publiczna Gminy Stare Miasto zorganizowała turnus półkolonii letnich dla trzydzieściorga dzieci w wieku 7 – 12 lat. Nad grupą kolonistów czuwały wychowawczynie będące animatorkami zajęć sportowych, rekreacyjnych, plastycznych, integracyjnych, zespołowych i indywidualnych.

Pierwsze dni półkolonii upłynęły na integracji dzieci aktywnie biorących udział w przygotowanych konkurencjach sprawnościowo-sportowych, takich jak: skakanie na piłce, biegi z przeszkodami, przeciąganie liny i wieloma innymi, które odbyły się na staromiejskim ,,orliku”. Dalsza część wypoczynku urozmaicona była zajęciami plastycznymi, podczas których powstały wspaniale prace oraz zakładki do książek.

Największym powodzeniem cieszyły się całodniowe wycieczki. W gospodarstwie agroturystycznym w Pradolinie dzieci jeździły konno i piekły pizzę. A w Parku Rozrywki Zaurolandia poznały historię dinozaurów. Pobyt na półkoloniach urozmaiciły spotkania oraz rozmowy dotyczące m.in. zdrowego odżywiania oraz bezpieczeństwa w czasie wakacji, przygotowane przez przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

Była to już kolejna edycja letnich półkolonii, na które chętnych było więcej niż miejsc. Inicjatywa cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony dzieci i rodziców, a wspierana jest również przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

(Gmina Stare Miasto)