STARE MIASTO. Letnie obozy sportowe 2017

3

Jako pierwsi wyjechali siatkarze z KS Team Stare Miasto. Pierwszy obóz sportowy był jednocześnie zwieńczeniem pierwszego sezonu treningowo-rozgrywkowego młodych siatkarzy. 15-osobowa grupa młodzieży z terenu gminy Stare Miasto, w dniach 24-30 czerwca, obozowała w Jarosławcu k. Ustki. Młodzież ćwiczyła pod okiem trenera Piotra Wesołowskiego, doskonaląc technikę, zapoznawała się z taktyką, ucząc się dokładnego przyjęcia, precyzyjnego rozegrania i skutecznego ataku. Celem było SZYBOWANIE nad siatką, ASY serwisowe, PRZYJĘCIA piłek – nie do odebrania, co składa się na wygraną drużyny. Obóz siatkarski dla dzieci stanowił połączenie elementów aktywnego wypoczynku oraz rywalizacji sportowej. Po treningach dzieci regenerowały swoje siły na basenie oraz na wycieczkach.

Kolejny staromiejski kontyngent stanowiła 15-osobowa grupa gimnazjalistów z oddziału sportowego w Starym Mieście oraz 35-osobowa grupa karateków z UKS Powa Stare Miasto, nad którą opiekę sprawowali szihan Jarosław Wadelski (6 dan), sensei Artur Marcinkowski (2 dan) oraz p. Anna Horzewska. W dniach 12-26 lipca w Letniej Bazie Obozowej Hufca ZHP Konin w Pobierowie odbył się obóz sportowy połączony ze zdobywaniem kolejnych szlifów karate. Głównym celem była popularyzacja karate wśród dzieci i młodzieży, rozwój ich sprawności fizycznej. Poprzez wymagające treningi kształtowana jest wytrwałość, pokora, rozwaga i wiele innych cech, które są bezcenne w codziennym życiu. Ponadto obóz obejmował liczne wycieczki i zabawy. Klub prowadzi szkolenia w oparciu o ośrodki treningowe na sali sportowej w Starym Mieście oraz w Kazimierzu Biskupim.

Ostatnim klubem z terenu gminy, który wybrał się z wychowankami na obóz sportowy był Klub Sportowy Warta Rumin. W dniach 22 – 29 lipca w Głuchołazach ponad 50-osobowa grupa młodych piłkarzy, pod opieką trenerską Jerzego Banaszaka, Pawła Wiśniewskiego, Dawida Płocharskiego i Damiana Markiewicza, oprócz dużej ilości dobrych rad miała zapewnione codzienne treningi, mecze, konkursy i wycieczki. Piłka nożna to gra zespołowa. Przyłożono dużą wagę do stworzenia zgranej i dobrze współpracującej drużyny. Przeprowadzone specjalne zabawy integracyjne pomogły lepiej się poznać i stworzyć drużynę marzeń.

Obozy sportowe organizowane przez kluby z terenu gminy Stare Miasto stały się już tradycyjną formą wypoczynku oraz urozmaiceniem metod treningowych. Zachęcamy rodziców, opiekunów do zapoznania się z ofertą SPORTOWA JESIEŃ 2017, która będzie dostępna na początku września. Oferta będzie zawierać dostępne zajęcia na terenie gminy Stare Miasto, m.in. karate, ju jitsu, piłka siatkowa, piłka nożna, jazda konna, aerobik. Wymiar praktyczny zajęć, możliwość rozmowy z trenerami, zawodnikami będzie możliwy na Dniu Sportu, który odbędzie się 24 września w Modle Królewskiej „Olimpijski bieg i marsz po zdrowie: od przedszkolaka do seniora”.

Bartłomiej Michalak

(Gmina Stare Miasto)