KAZIMIERZ BISKUPI. V miejsce reprezentantów gminy Kazimierz Biskupi w XI Samorządowym Rajdzie Nawigacyjnym dla Samorządowców

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie wspólnie z Urzędem Miejskim w Sompolnie oraz Komendą Miejską Policji w Koninie 25 listopada zorganizowali XI Samochodowy Rajd Nawigacyjny dla Samorządowców. Wzięło w nim udział 12 dwuosobowych drużyn reprezentujących: Urząd Miejski w Koninie, Starostwo Powiatowe w Koninie, gminy powiatu konińskiego, kolskiego oraz słupeckiego. Gminę Kazimierz Biskupi reprezentowali: Damian Kraczyński (kierowca) oraz Krzysztof Rogalski (nawigator).

Siedziba Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie była miejscem zbiórki uczestników. Po uroczystym otwarciu rajdu, uczestnicy rozwiązywali test z zakresu przepisów ruchu drogowego, techniki kierowania pojazdem, czynności kontrolno-obsługowych pojazdu oraz historii motoryzacji.

Kolejną konkurencją był przejazd nawigacyjny załóg zgodnie z obowiązującymi zasadami opisów nawigacyjnych. Załogi startowały z parkingu konińskiego ośrodka egzaminacyjnego. Wyznaczona trasa o łącznej długości około 53 km przebiegała przez miasto Konin, gminę Kramsk, gminę Ślesin, gminę Wierzbinek oraz miasto Sompolno. Drużyny na trasie rajdu musiały poruszać się ze średnią prędkością 40 km na godzinę. Na trasie wyznaczono trzy punkty kontrolne, na których auta musiały zameldować się w określonym limicie czasu. Meta wyznaczona była na terenie przy Urzędzie Miejskim w Sompolnie, gdzie policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koninie przeprowadzili konkurencję polegającą na sprawnościowej jeździe pojazdem na przygotowanym torze.

I miejsce w rajdzie zajęła drużyna Starostwa Powiatowego w Koninie (otrzymała Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie), II – drużyna Urzędu Gminy i Miasta w Rychwale (otrzymała Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Koninie), III – zawodnicy Urzędu Miejskiego w Sompolnie, którzy otrzymali puchar Burmistrza Miasta Sompolno.

Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali nagrody oraz pamiątkowe puchary ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie, Urząd Miejski w Sompolnie oraz Dealera Kia Motors Konin Ryszard Nowicki.

(Gmina Kazimierz Biskupi)