KAZIMIERZ BISKUPI. Gminny Dzień Kobiet

1

Na zaproszenie wójta Jana Sikorskiego do Domu Kultury w Kazimierzu Biskupim tłumnie zawitały mieszkanki całej gminy, aby świętować Gminny Dzień Kobiet. Sala widowiskowa na kilka godzin zmieniła się w energetyczną planetę kobiet. Himalaje inteligentnych i humorystycznych monologów i dialogów zaprezentował Babski Kabaret „Old Spice Girls”, w skład którego wchodzi elita polskiego aktorstwa: Emilia Krakowska, Barbara Wrzesińska i Lidia Stanisławska. Motto wspomnianej formacji kabaretowej brzmi: „Śmiech przedłuża życie, zapewnia zdrowie i poprawia samopoczucie, stąd stały jego deficyt!”. Uczestniczki Gminnego Dnia Kobiet nie odczuwały żadnych deficytów, o czym świadczyły salwy śmiechu i rzęsiste brawa. Spora dawka dowcipów, piosenek i improwizacji potwierdziła, że w kobietach drzemie niesamowita moc.

Tę wyjątkowość podkreślał wójt gminy Jan Sikorski, który wielokrotnie zaprezentował się w sali widowiskowej jako konferansjer i wokalista. Nieodłącznym elementem święta był symboliczny tulipan dla przybyłych Pań oraz serdeczne życzenia. Wójt Jan Sikorski w swoim wystąpieniu zaznaczył, że niezwykle ważne jest celebrowanie Dnia Kobiet, ponieważ jest on wyrazem wdzięczności i pamięci o kobietach, które w znakomity sposób łączą wychowanie dzieci i prowadzenie domu z aktywnym życiem zawodowym. Pyszny tort, lampka szampana oraz uściski dopełniły słów uznania.

Na scenie wstąpił także Marian Wójkowski oraz grupa gimnazjalistów, którą przygotowała Alina Napieralska. Nad niesamowitym, kobiecym kręgiem dzielnie czuwała reprezentacja mafiozów z Kozarzewa. Było kwieciście, słodko i szampańsko.

(Gmina Kazimierz Biskupi)